Artykuły - Przemysł kosmetyczny

Rynek dla kosmetycznych mini próbek, produktów w saszetkach oraz w mini opakowaniach – aktualne kierunki rozwoju

06.06.2019
Autor: Anna Jarosik
Rynek dla kosmetycznych mini próbek, produktów w saszetkach oraz w mini opakowaniach – aktualne kierunki rozwoju

Kosmetyczne mini próbki, produkty w saszetkach i mini opakowaniach stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem na kosmetycznym rynku.

Choć z jednej strony, ze względu na rosnące zanieczyszczenie środowiska naturalnego, bije się na alarm (mniejsze opakowania generują większą ilość śmieci), to z drugiej strony, przy obecnym ogromnym dostępie do różnych kosmetyków oraz wobec coraz większych wymagań i oczekiwań konsumentów jest to kluczowy element strategii marketingowej. Jednocześnie jest to coraz powszechniejsze narzędzie promocyjne i sprzedażowe.

Wybór spośród ogromnej liczby produktów dostępnych w ofercie produktowej u danego producenta jest dość trudny. A już naprawdę problematyczny staje się wybór odpowiedniego kosmetyku, przy kierowaniu się wyłącznie opisem na opakowaniu. Jednak selekcja staje się łatwiejsza, gdy konsument samodzielnie przekona się do danego produktu, zwłaszcza gdy zakup może być poprzedzony przetestowaniem danego produktu, ewentualnie kilku innych jego opcji. Jest to możliwe m.in. dzięki kosmetycznym mini próbkom, produktom w saszetkach czy w mini opakowaniach. Zwykle kosmetyczne mini próbki są produktami darmowymi, przeznaczonymi do testowania i dodawanymi do większego zamówienia. Jednak od tej reguły coraz częściej pojawiają się odstępstwa. Dzisiejszy konsument oczekuje skuteczniejszej możliwości sprawdzenia czy dany kosmetyk spełnia jego wymagania. Z tego względu mini wersje produktowe są obecnie jednym z lepszych rozwiązań na zbudowanie zaufania pomiędzy producentem a konsumentem.

Mini próbki oraz testery są dostępne zarówno w renomowanych drogeriach i sieciach aptek, jak również w sieciach sklepów specjalizujących się w sprzedaży perfum oraz różnego typu kosmetyków. Często testowanie produktów w tych miejscach nic nie kosztuje, a równocześnie skutecznie eliminuje ryzyko błędnego zakupu, gdyż poprzedzone jest profesjonalnym doradztwem.

Wyświetlono: 1287

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej