Wiadomości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Rynek barwników kosmetycznych napędzany przez produkty do koloryzacji włosów

27.02.2019

Rynek barwników kosmetycznych dzieli się na barwniki naturalne i syntetyczne. Pod względem zastosowania z kolei na kosmetyki do makijażu twarzy, oczu, kosmetyki koloryzujące do włosów, produkty do ust, paznokci oraz produkty toaletowe. Łącznie globalny rynek barwników kosmetycznych wart jest 280 mln dolarów i do 2023 r. będzie rósł w tempie 5,5%.

Obecnie rynek barwników kosmetycznych jest napędzany przez większe stosowanie związków barwiących w kosmetykach kolorowych i produktach do pielęgnacji ciała. Regularnie rośnie stosowanie produktów kosmetycznych, takich jak podkłady, kredki do oczu, szminki, róże oraz lakiery do paznokci. Skutecznie rozwija to rynek barwników kosmetycznych i obecnie stały się one wręcz niezbędnymi składowymi coraz szerszej gamy produktów kosmetycznych. Z drugiej jednak strony, zaostrzająca się polityka regulacyjna mocno ogranicza wzrost rynku.

To segment dotyczący produktów do farbowania i koloryzacji włosów rejestruje najwyższy wskaźnik wzrostu. Coraz szersza grupa ludzi, nie tylko kobiet, chętnie eksperymentuje z kolorem włosów. Do półtrwałego farbowania używa się koloru, który ma środki alkaliczne inne niż amoniak.

To barwniki syntetyczne są chętniej używane niż ich naturalne odpowiedniki. Powodem jest stosunkowo prosta produkcja, niski koszt i łatwy proces aplikowania.

Głównymi graczami na omawianym rynku są m.in. Sensient Cosmetic Technologies; Clariant; DyStar Singapore; Neelikon; Chromatech Incorporated; Pylam Products Company; Organic Dyes and Pigments; Koel Colours; Aakash Chemicals oraz Goldmann Group.

Wyświetlono: 1911

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej