Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Ruszyły przygotowania do targów Taropak 2019

23.01.2019

Ruszyły zapisy na tegoroczną edycję targów Taropak w Poznaniu. Wystawa dla przemysłu opakowaniowego odbędzie się w dniach 30 września – 3 października 2019 r.

Międzynarodowe Targi Technik Pakowania i Etykietowania Taropak to największe w naszej części Europy forum prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych branży opakowaniowej.

- Gromadzące za każdym razem kilkuset wystawców, rozmieszczone w nowoczesnych pawilonach wydarzenie, cieszy się zainteresowaniem wystawców i zwiedzających. Polska jest bowiem, jednym z największych rynków dla branży opakowań w Europie. Przemysł związany z produkcją i dystrybucją opakowań nieustannie się rozwija. Należy w tym miejscu nadmienić, że sektor ten nie jest zdominowany przez wielkie koncerny lecz mniejsze przedsiębiorstwa. Wyzwania stojące przed branżą, związane z unijnymi uregulowaniami skłaniają firmy do nieustannego rozwoju i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Prezentacja oferty na Targach w Poznaniu  daje możliwość pokazania nowości i obserwowania trendów w branży opakowań, zarówno w zakresie produkcji, użytych materiałów jak i designu czy zastosowania.  Uczestnicy mają możliwość nie tylko spotkać się na niwie biznesowej, ale również wziąć udział w konferencjach, warsztatach czy prelekcjach; targi to również miejsce prezentacji opakowań wyróżnionych w konkursach promujących innowacyjne projekty, wyróżniające się wzornictwem i pomysłowością. Podobnie jak w poprzednich edycjach również i w roku 2019 podczas Targów będzie prezentowana wystawa Art of Packaging, będąca pokłosiem konkursu dla projektantów na najlepsze, najciekawsze, najbardziej innowacyjne opakowania – tłumaczą organizatorzy z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W  2018 r. targi Taropak odwiedziło 42,6 tys. gości. Zaprezentowało się 430 wystawców z 19 krajów. Razem z targami Taropak odbędą się w tym roku także targi druku 4PRINT oraz targi Polagra-Tech, PolagraFood, Polagra Gastro oraz Invest hotel.

Wyświetlono: 1057

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej