Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

RusVinyl wyprodukuje 330 tys. ton PCW

05.08.2014

Rosyjska firma RusVinyl przystąpiła do testowej produkcji polichlorku winylu i sody kaustycznej. Pełne uruchomienie instalacji zlokalizowanych w miejscowości Kstowo, w obwodzie niżnonowogrodzkim planowane jest jeszcze na ten rok.

- Jest to kluczowy projekt na drodze zastąpienia dotychczasowego importu do Rosji polichlorku winylu, który to jest tworzywem używanym w blisko 20 zastosowaniach – przyznał w trakcie ceremonii otwarcia instalacji Walerij Szancew, gubernator Niżnego Nowogrodu.

- Zakład jest na etapie produkcji pilotażowej, a proces całkowitego uruchamiania wciąż znajduje się w toku. Jednak po zbliżającej się do końca finalizacji tego etapu nasz obiekt będzie już funkcjonował w sposób nieprzerwany – dodał Guenther Nadolny, prezes RusVinyl.

Kompleks będzie wytwarzał 330 tys. ton polichlorku winylu rocznie i 225 tys. ton sody kaustycznej przy użyciu najnowszych i środowiskowo bezpiecznych technologii, które są w pełni zgodne także z unijnymi przepisami w zakresie ochrony środowiska. Zakład wyprodukuje wiele gatunków PCW, które obecnie nie występują na rosyjskim rynku.

Firma RusVinyl stanowi przedsięwzięcie joint venture utworzone wspólnie przez największy rosyjski koncern chemiczny Sibur oraz SolVin w celu uruchomienia produkcji PCW w Kstowie. SolVin to z kolei joint venture belgijskiego koncernu Solvay (75%) I niemieckiego BASF (25%). Jest drugim największym w Europie producentem PCW i posiada siedem obiektów wytwórczych o łącznych mocach 1,3 mln ton rocznie.

Wyświetlono: 1401

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej