Nowości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Rozwiązanie Clarianta pomaga chronić wrażliwą skórę

28.09.2018

Clariant wprowadził na rynek nowy składnik do stosowania w przemyśle kosmetycznym. Chodzi o surowiec o nazwie handlowej Eosidin, który ma wspomóc walkę o utrzymanie zdrowej skóry, będącej narażoną na liczne zanieczyszczenia.

Zanieczyszczenia w pomieszczeniach są kluczowym czynnikiem wpływającym na długotrwałe problemy skórne. Badania, na które powołuje się Clariant pokazują, że środowiska domowe są zanieczyszczone przez nagromadzenie licznych cząsteczek generowanych przez powietrze, rozpuszczalniki, dym tytoniowy, zanieczyszczenia biologiczne w postaci roztoczy, alergenów i pleśni, a także przez materiały budowlane. Ludzie są narażeni na od dwóch do pięciu razy bardziej zanieczyszczenia znajdujące się wewnątrz pomieszczeń niż na zewnątrz. Badania pokazują, że poziom zanieczyszczeń w pomieszczeniach, a zwłaszcza metali ciężkich i cząstek stałych jest wyższy niż średnia dozwolona przez Światową Organizację Zdrowia. Konsekwencją takiego stanu rzeczy są chorobowe stany atopowe i skóra podatna na nadwrażliwość, suchość, podrażnienie i zaburzenia w swej warstwie ochronnej. Jest to znaczący problem, gdyż z nadwrażliwością skóry zmaga się obecnie ok. 60% światowej populacji.

By wspomóc walkę w z tym zagrożeniem Clariant opracował i wprowadził na rynek surowiec o nazwie handlowej Eosidin. Chodzi o pierwszy produkt skierowany do walki z zanieczyszczeniami wewnętrznymi, który pozwala uniknąć atopowych zmian skórnych i nadwrażliwości. Jest to ekstrakt z zielonych owoców cytrusowych unshiu, pochodzących z wyspy Jeju w Korei Płd.

Eosidin, jako ekstrakt z zielonego cytrusa unshiu, wzbogacony jest w bardzo silne cząsteczki synefryny, hepperydyny i naringinu, które odgrywają podstawową rolę w procesie regulacji immunomodulacji i obniżeniu stanów nadwrażliwości skóry. Tym sposobem ekstrakt jest w stanie kontrolować nadwrażliwość wywołaną zanieczyszczeniem w pomieszczeniach. Pomaga w zachowaniu w zdrowiu skóry podatnej na atopię poprzez ukierunkowanie rekrutacji eotaksyny i eozynofilów w skórze, które są kluczowymi czynnikami w odpowiedzi immunologicznej skóry. Eozydyna jest rozpuszczalna w wodzie i łatwa do formułowania w odniesieniu do typowych preparatów używanych do twarzy i ciała, takich jak kremy, serum, balsamy, maski, toniki i mgiełki na twarz.

Wyświetlono: 4880

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej