Artykuły - Przemysł kosmetyczny

Rozwiązania myjące dla dzieci – receptury produktów oraz wprowadzenie do obrotu

13.05.2020
Autor: Mirosława Margula, Global Cosmed SA
Rozwiązania myjące dla dzieci – receptury produktów oraz wprowadzenie do obrotu

Na wielu produktach można znaleźć informację o udziale procentowym składników pochodzenia naturalnego lub naturalnych. Wyliczenia są najczęściej dokonywane w oparciu o normę ISO 16128. Pierwsza część normy, zawierająca definicje dla naturalnych i organicznych składników oraz produktów kosmetycznych została opublikowana w 2016 r., natomiast druga część ww. normy, opisująca kryteria, które musi spełniać produkt i jego składniki, aby można je było nazwać naturalnymi bądź organicznymi, ukazała się w 2017 r. Niektórzy producenci poszli krok dalej i zdecydowali się na uzyskanie dla swoich kosmetyków certyfikatu będącego oficjalnym potwierdzeniem spełniania kryteriów naturalności lub organiczności.

Różnice w budowie skóry

Jednak bez względu na to, czy kosmetyki dla dzieci spełniają wymagania stawiane kosmetykom naturalnym, czy ich nie spełniają, najistotniejsze jest, aby receptury były przygotowane z myślą o tym, że skóra dzieci różni się od skóry osób dorosłych. Jej właściwości ochronne nie są jeszcze w pełni wykształcone, skóra jest bardzo wrażliwa i delikatna. Nie stanowi więc odpowiedniej bariery dla czynników zewnętrznych, takich jak drobnoustroje, promieniowanie UV, środki chemiczne oraz mechaniczne, a co za tym idzie łatwiej ulega podrażnieniom.


CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY JEST W NR 1/2020 KWARTALNIKA "CHEMIA I BIZNES. RYNEK KOSMETYCZNY I CHEMII GOSPODARCZEJ". ZAPRASZAMY.


Wyświetlono: 583

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej