Artykuły - Przemysł kosmetyczny

Rozwiązania myjące dla dzieci – receptury produktów oraz wprowadzenie do obrotu

13.05.2020
Autor: Mirosława Margula, Global Cosmed SA
Rozwiązania myjące dla dzieci – receptury produktów oraz wprowadzenie do obrotu

Nowe rozwiązania

Obecnie rodzice są coraz bardziej wyedukowani i chcą świadomie dokonywać wyborów. Sama prezentacja produktu już im nie wystarcza. Sprawdzają składy produktów, czytają opinie na temat kosmetyków oraz surowców. Wiedzą, jak ważne jest stosowanie odpowiednich produktów do kąpieli i pielęgnacji pociech.

Świadomość tego mają także producenci kosmetyków, którzy prześcigają się w pomysłach, jak zachęcić rodziców i dzieci do dokonania zakupu konkretnego produktu. Wiele kosmetyków dziecięcych oprócz walorów użytkowych pełni rolę edukacyjną oraz stanowi świetną zabawę dla najmłodszych. Przykładem może być płyn barwiący osad nazębny czy mydło w płynie ze specjalną pompką z gąbką nasączoną barwnikiem. W obu przypadkach zabarwione części ciała – zęby, dłonie – dziecko musi myć tak długo, aż kolorowy ślad zniknie. Taki sposób aplikacji kosmetyku uczy dzieci, ile czasu potrzeba, aby prawidłowo umyć zęby i ręce. Aby zachęcić dzieci do kąpieli, a uciążliwy obowiązek zamienić w zabawę, stworzono takie kosmetyki, jak np. płyn zmieniający kolor w wodzie, żel do kąpieli zmieniający wodę w galaretkę czy farbki do malowania w kąpieli.

Pojawiają się nowe kategorie produktów wcześniej zarezerwowane dla osób dorosłych, jak np. płyny do higieny intymnej, musujące kule do kąpieli, pomadki i balsamy do ust.

Widoczna jest duża różnorodność w odniesieniu do funkcjonalności produktów – na rynku znajdują się produkty wielozadaniowe – 2w1, 3w1 oraz produkty wyspecjalizowane, jak oliwki do ciała, szampony, kremy do twarzy, chusteczki nawilżane.

Receptury produktów dla dzieci są bardzo zróżnicowane. Od bardzo prostych, kilkuskładnikowych, do złożonych, zawierających po kilkanaście składników. Od produktów myjących, których receptury oparte są na SLES-ie, poprzez receptury z wysokim udziałem składników pochodzenia naturalnego, do wyrobów opartych wyłącznie na składnikach naturalnych. Podobnie dzieje się w kosmetykach pielęgnacyjnych – można wybierać między produktami tradycyjnymi, opartymi na surowcach syntetycznych i naturalnych, a produktami z udziałem składników pochodzenia naturalnego czy naturalnych.

Wyświetlono: 582

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej