Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Rozpoczęły się targi Packaging Innovations. Tematem ekologia w opakowaniach

02.04.2019

W Warszawie rozpoczęły się targi opakowaniowe Packaging Innova­tions. Potrwają dwa dni (2-3 kwietnia br.).

W trakcie wystawy podjęty zostanie m.in. temat ekologiczności opa­kowań. W ramach strefy Ekopack zaprezen­towane zostaną ekologiczne rozwiązania opakowaniowe oraz szereg wykładów do­tyczących nowych regulacji i alternatyw­nych rozwiązań. W trakcie wystawy przed­stawione zostaną także m.in. opakowania ze szkła, tektury, biodegradowalnego two­rzywa sztucznego, konwencjonalnych two­rzyw sztucznych. - Świat się zmienia a wraz z nim zmieniają się targi. Już od kilku lat zauważamy, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się stoiska, na których prezentowane są rozwiązania ekologiczne. Nowe restrykcje Parlamentu UE dotyczące opakowań to temat, którym żyje cała branża. Dla przemysłu chemicznego zagadnienie jest wyjątkowo ważne, bo czy opakowanie z tworzywa sztucznego jest zatem zaprzeczeniem ekologii? Otóż nie! Kryteria Eco Design są definiowane tak, aby wywierały jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Ważne, aby przy projektowaniu opakowań z plastiku zwracać uwagę na stabilność produktu przez cały okres jego żywotności. Istotne, a może i najważniejsze jest również to, aby wspomniane opakowania można było w 100% poddać recyklingowi – przekonują organizatorzy targów.

Wśród wystawców pojawią się takie firmy, jak ANL Plastics, Cabka, Coffee-Service, Co­leman International, Drukarnia Nestorpack, DS Smith, Eurovetrocap, Fano, Jokey Plastik, czy Pont Packaging. Łącznie grono wystaw­ców składać się będzie z ponad 200 firm opakowaniowych z Europy.

Ekspozycja targowa zostanie podzielona na siedem stref tematycznych. Poza rozwiązania­mi EKO będą to strefy: Labelling, LogisPack, Co-Packaging, SafetyPack, LuxPack i Printing.

Wyświetlono: 907

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej