Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Rozmowy o tworzywach sztucznych podczas IdentiPlast 2019

15.03.2019

14 edycja konferencji IdentiPlast poświęconej recyklingowi i odzyskowi tworzyw sztucznych zgromadziła blisko 340 uczestników. Podczas 12 sesji tematycznych wystąpiło blisko 50 prelegentów z całego świata.

IdentiPlast, które w tym roku odbyło się w Londynie to wydarzenie organizowane przez PlasticsEurope. W trakcie jego otwarcia Bruce Margetts, prezes British Plastics Federation (BPF) oraz Javier Constante, prezes PlasticsEurope podkreślali ogromną rolę i znaczenie przemysłu w poszukiwaniu efektywnych rozwiązań związanych z odpadami tworzyw sztucznych oraz zwracali uwagę na wartość tworzyw sztucznych, jako cennego materiału, który raz wyprodukowany, powinien być wykorzystywany wielokrotnie.

Pierwszy dzień konferencji poświęcony był zagadnieniom związanym ze zrównoważonym rozwojem i rozwiązaniami stosowanymi w różnych krajach.

Daniel Calleja Crespo, dyrektor generalny DG ENVI w Komisji Europejskiej podkreślił, że przemysł tworzyw sztucznych ma kluczowe znaczenie dla gospodarki europejskiej. Zwrócił on uwagę, że tworzywa jako materiał nie powinny być przedstawiane tylko w negatywnym świetle, ponieważ mają one ogromny potencjał w procesie transformacji europejskiej gospodarki w kierunku obiegu zamkniętego. Dzień drugi konferencji koncentrował się na aspektach technicznych gospodarowania odpadami tworzyw sztucznych, w tym m.in. na sposobach poprawy selektywnej zbiórki, rozwoju technologii sortowania oraz na możliwościach dostosowania procesów recyklingu do różnych rodzajów odpadów.

- Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zaprezentowanym podczas konferencji i intensywnej wymianie poglądów i doświadczeń łatwiej będzie budować koalicje, które pozwolą wspólnie osiągnąć cele recyklingu określone w dobrowolnych zobowiązaniach przemysłu tworzyw – powiedział Karl-H. Foerster, dyrektor wykonawczy PlasticsEurope.

Wyświetlono: 626

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej