Wiadomości - Chemia rolnicza - Z kraju

Rosyjska firma domaga się odszkodowania od CIECH Sarzyna

03.07.2019

Rosyjska firma OOO GK Zemlyakoff domaga się od CIECH Sarzyna zapłaty 7,5 mln dolarów z tytułu odszkodowania za dostarczenie wadliwego produktu. Sprawa jest w toku.

Przedmiotem roszczenia wysuwanego przez stronę rosyjską jest, w jej ocenie, nienależyte wykonanie umowy przez CIECH Sarzyna. Rzecz polegać ma na dostarczeniu wadliwego środka ochrony roślin o nazwie Expert Trio OF KE. Celem wykazania poniesionej szkody powołani zostali przez Zemlyakoff świadkowie oraz dowody z dokumentów, m.in. umów łączących Zemlyakoff z kontrahentami. Rosyjskie przedsiębiorstwo jako szkodę podaje utracone korzyści wynikające z zakończenia współpracy handlowej z powodu wadliwości produktu, w szczególności z dwoma swoimi głównymi kontrahentami. Te same dowody Zemlyakoff przedstawił w odpowiedzi na pozew CIECH Sarzyna o zapłatę.

- Zważywszy na przedłożone dowody roszczenie odszkodowawcze Zemlyakoff, pomijając jego bezzasadność - CIECH Sarzyna konsekwentnie zaprzecza, jakoby ponosiła odpowiedzialność za wadliwość produktu - nie zostało wykazane w zakresie istnienia szkody, jej wysokości i adekwatnego związku przyczynowego. Zdaniem CIECH Sarzyna i jej pełnomocnika powództwo powinno zostać oddalone – poinformowała Grupa CIECH w swoim raporcie za pierwszy kwartał 2019 r.

Wyświetlono: 658

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej