Nowości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Rośnie znaczenie opakowań tekstylnych

15.09.2014

W branżach, gdzie szczególnie istotna jest estetyka produktów, coraz częściej zastępuje się kartonowe lub polipropylenowe przekładki wkładami z tekstyliów. Zapewniają nie tylko ochronę, ale również oszczędności.

Chcąc sprostać rosnącym oczekiwaniom estetycznym konsumentów, producenci przedmiotów użytkowych coraz częściej proponują towary wyróżniające się ciekawym designem i wykończeniem niestandardowymi materiałami. Z punktu widzenia procesów logistycznych wiąże się to z koniecznością kontroli czynników mogących naruszyć nieskazitelny wygląd sprzętów. Rosnący nacisk na zabezpieczenie elementów, zarówno w składowaniu jak i w przewozie, przekłada się na popularność opakowań tekstylnych.

- W epoce, gdy standard stanowiły białe, matowe lodówki, wystarczającymi do zabezpieczenia AGD środkami były opakowania kartonowe, polistyrenowe i folia bąbelkowa. Jednak w związku z coraz częstszym wykorzystywaniem w zdobnictwie skóry, elementów chromowanych i innych podatnych na uszkodzenia mechaniczne materiałów, dotychczasowe rozwiązania przestały wystarczać - mówi Wojciech Rośkowicz, ekspert firmy Igopak, projektującej i produkującej opakowania przemysłowe. - W ostatnich latach w magazynowaniu i przewozie delikatnych, designerskich elementów zastosowanie znajdują wkłady tekstylne z miękkich tkanin. W zależności od wielkości transportowanych części, szyte przekładki montuje się w pojemnikach KLT bądź w większych stalowych kontenerach. Największą zaletą tekstylnej wyściółki są doskonałe parametry ochrony przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Pozwalają do minimum ograniczyć braki wynikające z niewłaściwego transportu elementów zdobniczych – dodaje Wojciech Rośkowicz.

Wyświetlono: 2940

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej