Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Rośnie produkcja TAA

05.04.2018

Istotna inwestycja zagraniczna niemieckiego koncernu Evonik. Zwiększa on produkcję pochodnych triacetonaminy (TAA) o 50%. Projekt realizowany jest w Chinach przez tamtejszą spółkę zależną Evonik Tianda Chemical Additive i stanowi reakcję na rosnące zapotrzebowanie na tę substancję.

Pochodne TAA są niezbędnymi prekursorami służącymi do wytwarzania stabilizatorów światła na bazie aminy z zawadą steryczną (HALS). Dodatki tego rodzaju są stosowane w niskich stężeniach w celu ochrony i stabilizacji polimerów przed rozkładem spowodowanym przez światło, tlen i ciepło. Tym samym mogą wydłużyć żywotność materiałów wykonanych z tworzyw sztucznych aż do dziesięciu razy. Występują w wielu produktach przemysłu motoryzacyjnego i budowlanego, a także w produkcji folii rolniczych.

- Od ponad 30 lat jesteśmy odnoszącym sukcesy graczem na globalnym rynku pochodnych TAA. Inwestycja w fabrykę w chińskim Liaoyang umacnia naszą wiodącą pozycję w zakresie instrumentów pochodnych TAA i konsekwentnie pomaga nam wdrażać strategię inteligentnego kształtowania biznesu odpowiedzialnego za produkcję specjalistycznych chemikaliów. Spodziewamy się ciągłego wzrostu w tym segmencie rynku w nadchodzących latach - powiedział Thomas Wildt, szef działu linii produktów agrochemicznych i dodatków polimerowych w koncernie Evonik.

Niemiecka firma jest wiodącym światowym producentem pochodnych TAA. Oferuje szeroką gamę tych substancji, np. heksametyleno-bis-triacetono-diaminy, triaceton-diaminy oraz dostosowane do potrzeb użytkownika cząsteczki na bazie TAA. Oprócz zakładu w chińskim Liaoyang, Evonik prowadzi produkcję pochodnych TAA w swoim macierzystym Marl Chemical Park.

Wyświetlono: 331

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej