Nowości - Przemysł chemiczny ze świata

Rośnie potencjał kwasu nadoctowego w procesach związanych ze sterylizacją

17.07.2019
Autor: Anna Jarosik

Według agencji MarketsandMarkets Research Private światowy  rynek kwasu nadoctowego wart jest 664,9 mln dolarów i rośnie w średniorocznym tempie 8,3%.

Kwas nadoctowy jest stosowany m.in. jako środek dezynfekcyjny, wybielacz oraz utleniacz w preparatyce chemicznej. Jego zużycie najszybciej wzrasta, gdy pełni on rolę środka sterylizującego – dynamika wzrostu to 9,7% rocznie. Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za wzrost w grupie środków sterylizujących jest ich zwiększone zapotrzebowanie w przemyśle spożywczym, w segmencie związanym z naukami przyrodniczymi, a także sektorze farmaceutycznym oraz przemysłowym. Ważnym odbiorcą środków sterylizujących jest również branża kosmetyczna, zwłaszcza usługowa, m.in. salony kosmetyczne. Poza środkami sterylizującymi kwas nadoctowy jest stosowany w środkach czystości o właściwościach myjących i dezynfekujących.

Iny ważny obszar stosowania kwasu nadoctowego to uzdatnianie wody – wzrost o 8,6% rocznie. Procesy związane z uzdatnianiem wody oraz z oczyszczaniem ścieków odnotowują od kilku lat gwałtowny wzrost zapotrzebowania na omawiany produkt, głównie w Chinach i Indiach.  Globalny rynek związany z procesami uzdatniania wody i oczyszczania ścieków będzie zatem stale wzrastał i napędzał ogólny rynek produktów chemicznych do uzdatniania wody. Lepszym rozwiązaniem dla tej branży jest stosowanie kwasu nadoctowego niźli biocydów.

Główni producenci kwasu nadoctowego to Solvay (Belgia); Evonik Industries (Niemcy); PeroxyChem (Stany Zjednoczone); Ecolab (Stany Zjednoczone); Enviro Tech Chemical Services (Stany Zjednoczone); Airedale Chemical (Wielka Brytania); Kemira (Finlandia) oraz Mitsubishi Gas Chemical Company (Japonia).

Wyświetlono: 1600

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej