Nowości - Przemysł chemiczny ze świata

Rośnie popularność generatorów azotu

29.11.2019
Autor: Anna Jarosik

Zgodnie z raportem Allied Market Research, wartość globalnego rynku generatorów azotu wynosi 11,78 mld dolarów. Branża rośnie w tempie 4,9% rocznie.

Segment generatorów azotu w technologii PSA, tj. adsorpcji zmiennociśnieniowej odpowiada za 40% udziałów w omawianym rynku.

Generatory azotu są wykorzystywane do wytwarzania gazu, jakim jest azot o wysokiej czystości, tj. 99,995%. Na całym świecie obserwuje się wzrost zapotrzebowania na tego typu urządzenia wytwarzające azot, ponieważ ze względu na swoją ekonomiczność, zapobieganie marnowaniu gazu, zapewniają znacznie większe bezpieczeństwo. Ponadto rozwój branży medycznej oraz szeroko rozumianego przemysłu chemicznego skutecznie napędza rozwój rynku generatorów azotu. 
Generatory azotu znajdują ponadto swoje zastosowanie w lotnictwie, elektronice. Dlatego oczekuje się, że eskalacja adopcji generatorów azotu przyspieszy rozwój branży. Jednak prognozy wskazują również, że zarówno tradycyjne metody dostarczania azotu, tj. butle azotowe, jak i nowsze substytuty, typu sprzęt do pompowania opon azotowych, będą skutecznie wyhamowywać rozwój rynku generatorów azotu. 

Istnieją tez jeszcze inne czynniki dynamizujące rynek, a związane m.in. z postępem technologicznym. Przykładowo jedną z bardziej obiecujących innowacji jest połączenie technologii bezprzewodowej w generatorach azotu. 

To Ameryka Północna osiąga najwyższe przychody w analizowanej branży, co jest związane z gwałtownym wzrostem liczby generatorów azotu w branży spożywczej oraz w medycynie i farmacji. Natomiast Azji i Europie generatory azotu mają zastosowanie m.in. w transporcie, w branży energetycznej i elektronicznej oraz w sektorze obronnym, i w wojsku.

Kluczowymi podmiotami działającymi na globalnym rynku generatorów azotu są m.in. Air Products; Atlas Copco; Hitachi Industrial Equipment Systems; Air Liquide; Linde; NOVAIR; On Site Gas Systems.

Tagi


azot
Wyświetlono: 1696

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej