Wiadomości - Przemysł gumowy z kraju

Rośnie cena wezwania na akcje Synthosu

14.12.2017

Oferowana przez Fundusz FTF Galleon cena za jedną akcję spółki Synthosu wzrosła z 4,78 zł do 4,93 zł. Oznacza to, że Michał Sołowow, właściciel funduszu i największy udziałowiec Synthosu robi wszystko, by przejąć cały pakiet udziałów spółki i tym samym wycofać ją z GPW.

Gdy cena wezwania na jedną akcję Synthosu, dokonanego przez FTF Galleon, wynosiła 4,78 zł, oznaczało to, że łączna wartość wezwania szacowana była na 2,37 mld zł. Teraz wzrosła do 2,44 mld zł. Aktualnie FTF Galleon jest właścicielem 62% akcji kauczukowego producenta.

Zgodnie z treścią Wezwania, FTF Galleon zamierza nabyć 496 690 991 akcji zwykłych na okaziciela, co stanowi wszystkie akcje Synthosu, poza tymi, które już do niego należą. Największą liczbę udziałów, oprócz FTF Galleon, posiada OFE Aviva BZ WBK (6,59%).

Jeżeli po przeprowadzeniu wezwania i nabyciu w jego ramach akcji, FTF Galleon wraz z podmiotami zależnymi lub wobec niego dominującymi, uzyska prawo do przynajmniej 90% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Synthosu (bezpośrednio lub pośrednio), to wtedy rozważy przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji spółki należących do innych akcjonariuszy.

Ostatni dzień, w którym możliwe będzie zapisanie się na sprzedaż akcji Synthosu, to 18 grudnia br.

Po dziewięciu miesiącach tego roku Synthos wypracował przychody ze sprzedaży w kwocie 5,434 mld zł. W analogicznym okresie minionego roku było to 3,319 mld zł. Zysk netto za trzy kwartały wyniósł 340 mln zł, podczas gdy za trzy kwartały 2016 r. było to 189 mln zł.

Wyświetlono: 3902

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej