Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Rekordowa sprzedaż CHT Group

16.04.2018

Szwajcarsko - niemiecka firma CHT Group poinformowała o najlepszym roku w swojej historii. W 2017 r. spółka uzyskała przychody w kwocie 456 mln euro i jednocześnie zainwestowała 11 mln euro w rozwój swoich jednostek produkcyjnych. Przejmując amerykańskie przedsiębiorstwo ICM Silicones umocniła swoją pozycję na rynku silikonów.

CHT Group oferuje tekstylia, barwniki i pigmenty, a także silikony oraz farby i powłoki. W minionym roku firma po raz piąty z rzędu pobiła rekord swojej sprzedaży. Tym razem osiągnęła wynik o 9% lepszy od tego w roku wcześniejszym. Celem spółki jest uzyskanie przychodów w kwocie 500 mln euro przed 2020 r. W porównaniu z 2016 r. najwięszy wpływ na poprawę przychodów miało przejęcie ICM Silicones z jednostkami produkcyjnymi w USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Chinach. Pełny efekt tej akwizycji ma się jednak ujawnić dopiero w rezultatach za rok 2018. Już teraz jednak CHT Group przyznaje, że ta strategiczna inwestycja pozwoliła spółce ponad dwukrotnie zwiększyć swoją działalność związaną z silikonem.

- W 2018 roku spodziewamy się raczej umiarkowanego wzrostu sprzedaży. Ze względu na rosnące koszty surowców i niedobór niektórych surowców rozwój naszego biznesu nie stał się dla nas wcale zadaniem łatwiejszym. Niemniej zareagowaliśmy na trudne warunki rynkowe, uzupełniając i optymalizując nasze portfolio produktowe, a zakup surowców stał się trudnym wyzwaniem. Nie do uniknięcia stały się zatem dla nas znaczące podwyżki cen we wszystkich gamach oferowanych produktów i segmentach przemysłu, które obsługujemy – stwierdził Frank Naumann, dyrektor generalny grupy CHT

Wyświetlono: 408

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej