Nowości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Puszki z tworzywa PET od Invento

08.08.2016

Centrum Bioimmobilizacji i Innowacyjnych Materiałów Opakowaniowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technoogicznego w Szczecinie rozpoczęło współpracę z firmą Invento, specjalizującą się w produkcji opakowań.

Invento produkuje puszki z tworzywa PET, co jest sporą innowacją, bo przecież tradycyjnie ten rodzaj opakowania powstaje przy użyciu aluminium. Innowacyjne puszki PET wytwarzane są z półfabrykatu w postaci preformy, metodą dwustopniowego rozdmuchu z jednoczesnym rozciąganiem. Cechować mają się wyższą trwałością niż butelki PET i porównywalne do nich puszki aluminiowe. Zostały już opatentowane w blisko 100 krajach świata. Dostępne są w pojemnościach 240 - 500 ml. W ofercie firmy znajduje się 10 wzorów opakowań.

Zaproszenie do projektu CBIMO ma na celu wsparcie w zakresie opracowania lepszych właściwości barierowych tworzywa, czyli poprawę właściwości przepuszczalności światła i gazu. Produkcja udoskonalonych puszek, będących wynikiem kooperacji z CBIMO, zacznie się w czwartym kwartale tego roku. Na początek nowy produkt trafi na rynek amerykański.

Centrum Bioimmobilizacji i Innowacyjnych Materiałów Opakowaniowych (CBIMO) stanowi wyodrębnioną jednostkę Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Składa się z grupy specjalistów z dziedziny nowoczesnych technik immobilizacji (unieruchomienia aktywnych cząstek, komórek, bakterii dokładnie w tym punkcie, w którym jest to potrzebne), a także ekspertów z dziedziny innowacyjnych materiałów i nowoczesnych technologii i systemów opakowaniowych.

Wyświetlono: 2542

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej