Nowości - Tworzywa sztuczne ze świata

Przemysł transportowy głównym użytkownikiem tkanin powlekanych warstwą polimerową

23.12.2019
Autor: Anna Jarosik

Światowy rynek tkanin powlekanych warstwą polimerową wart jest 16,3 mld dolarów i wzrasta w tempie 4,3% rocznie. Wśród polimerów stosowanych do powlekania tkanin wyróżnia się polichlorek winylu, poliuretan oraz polietylen. Wśród zastosowań mamy branżę transportową, produkcję odzieży ochronnej, produkcję markiz, pokryć dachowych i zadaszeń, branżę meblarską oraz produkcję siedzeń.

Oczekuje się, że rosnące środki bezpieczeństwa w transporcie oraz zaostrzające się wymogi prawne dotyczące bezpieczeństwa pracowników będą systematycznie napędzać rynek tkanin powlekanych warstwą polimeru na całym świecie.

Najchętniej stosowany do powlekania polimer, czyli polichlorek winylu to także najczęściej stosowana powłoka do tkanin architektonicznych ze względu na łatwą spawalność i dostępność szerokiej gamy kolorów. Dodatkowo można go łatwo pomalować lub nadrukować.

Tkaniny z powłoką polimerową stosuje się głównie w transporcie. Powodem jest to, że są one odporne na gnicie, brud i olej, pleśń, wodę i na promieniowanie UV. Zastosowanie tkanin powlekanych warstwą polimeru przyczynia się do zmniejszenia masy pojazdów, co prowadzi do obniżenia emisji dwutlenku węgla.

Wyświetlono: 963

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej