Nowości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Przemysł kosmetyczny: 20 i 30 - latkowie w centrum zainteresowania BASF

23.01.2020
Przemysł kosmetyczny: 20 i 30 - latkowie w centrum zainteresowania BASF

Na tegorocznych targach kosmetycznych Cosmet'Agora, które odbyły się w Paryżu w dniach 14 i 15 stycznia, BASF Care Creations przedstawił koncepcję „Being Millennials” oraz szeroką ofertę rozwiązań opartych na naturalnych składnikach. 

- Branża produktów do higieny osobistej zmienia się niezwykle dynamicznie, co przenosi się nie tylko na zwyczaje związane z codzienną pielęgnacją. Milenialsi postrzegają przemysł kosmetyczny jako sposób na podkreślenie różnorodności, a dobór produktów pozwala im wyrazić własne przywiązanie emocjonalne i poczucie odpowiedzialności za naturę. Osoby urodzone między rokiem 1985 a 1999, czyli tzw. milenialsi dorastały w okresie szybkich zmian, za sprawą których mają one zupełnie inne priorytety i oczekiwania niż przedstawiciele wcześniejszych pokoleń. Obecni dwudziesto- i trzydziestolatkowie już w 2025 roku będą najliczniejszym żyjącym pokoleniem stanowiącym trzy czwarte pracującej ludności na świecie. Tym samym staną się najważniejszymi odbiorcami przemysłu kosmetycznego - powiedziała Marine Belthe, dyrektor ds. marketingu w BASF Personal Care Europe.
 
Na potrzeby nowej koncepcji „Being Millennials” firma BASF określiła trzy typy osobowości, które opisują ważne podgrupy tego pokolenia: miłośnik natury, cyfrowy entuzjasta oraz promotor zdrowego piękna. Dla każdego z tych typów osobowości BASF stworzył różne formuły ze starannie dobranymi składnikami.

- Wraz z rosnącą świadomością konsumentów o pochodzeniu środków higieny osobistej i ich wpływie na środowisko producenci coraz bardziej dostosowują się do tej tendencji. Współcześni konsumenci zwracają uwagę na etyczne i zrównoważone pozyskiwanie surowców, materiały ze źródeł odnawialnych i bezpieczne składniki - wyjaśnia Valérie Pian Parison, dyrektor ds. marketingu w BASF Personal Care Europe.

Jak dodaje, w ostatnim roku powrót do natury stał się jednym z najważniejszych czynników napędzających branżę kosmetyczną. Firma BASF podjęła liczne działania mające na celu wspieranie tej zmiany na rynku. Jednym z takich działań jest decyzja o oferowaniu produktów zawierających olej palmowy pozyskany wyłącznie ze źródeł z certyfikatem zrównoważonego pochodzenia. Kolejne przykłady to przystąpienie do wielostronnego projektu uruchomienia na Filipinach produkcji oleju kokosowego po raz pierwszy z certyfikatem Rain Forest Alliance oraz stworzenie zrównoważonego łańcucha dostaw składników z rambutanu z myślą o poprawie standardów środowiskowych i społecznych. 

BASF jest też aktywnym członkiem Sojuszu na rzecz przeciwdziałania powstawaniu odpadów z tworzyw sztucznych (AEPW), a w ramach inicjatywy „ChemCyling” pracuje nad intensyfikacją chemicznego recyklingu takich tworzyw.

Do przyjaznych środowisku składników BASF dla konsumentów troszczących się o środowisko zalicza się natomiast wprowadzony ostatnio Texapon SFA, czyli bardzo łagodny anionowy surfaktant, który nie powoduje łzawienia i jest wykorzystywany do produkcji preparatów do mycia twarzy, szamponów oraz płynów do kąpieli i pod prysznic. Tworzy gęstą, kremową pianę, poprawia odżywienie i umożliwia odkładanie się kationowych polimerów.

Texapon SFA w 100% pochodzi z odnawialnych surowców, jest biodegradowalny i certyfikowany według modelu łańcucha dostaw bilansu masy RSPO. Firma BASF opracowała też Dehyton SFA, wykorzystujący technologię hybrydową produkt łączący Texapon SFA z betainą. Nadaje się on do obróbki na zimno, jest łatwiejszy w mieszaniu, a ryzyko podrażnienia nim oczu jest minimalne. Jest też niezwykle łagodny dla skóry i błon śluzowych oraz może być stosowany w formułach jako micelarny środek zagęszczający.

Jako alternatywę dla silikonów BASF proponuje lekki emolient lotny Cetiol Ultimate oraz żel CC Cosmedia - zmodyfikowany hektoryt, który pomaga uzyskać nowoczesną, elegancką konsystencję, po nałożeniu jednocześnie lekko pudrową, woskową i suchą.

Basf wprowadził na rynek również „Rozgrzewającą maseczkę do masażu”, czyli bezwodny balsam pudrowy, rozgrzewający się po wmasowaniu w skórę twarzy. Żel CC Cosmedia połączony z pudrem Cutina HR pomaga uzyskać odpowiednią konsystencję, a Lanette 22 i emolient Cetiol SB 45 zapewniają przyjemną balsamiczną teksturę i relaksujące uczucie rozpływania się na skórze.

Wyświetlono: 4052

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej