Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Producent chemii budowlanej musi współpracować z budowlańcami

04.10.2019

Grupa Selena przybliża działalność jej działu badawczo – rozwojowego. Jak przekonuje, dzięki nowatorskiemu podejściu budowlańców do produktów chemii budowlanej i dwustronnej wymianie wiedzy, możliwe jest tworzenie nowych produktów, które w istotny sposób zmieniają sposób budowania, a jednocześnie realnie wspierają budowlańców.

- Jednym z przykładów głębokiej współpracy naszej firmy z branżą budowlaną jest spostrzeżenie dotyczące użytkowania pian poliuretanowych. W ramach wymiany wiedzy z użytkownikami końcowymi dostrzegliśmy, że używają oni pian nie tylko zgodnie z przeznaczeniem, ale także jako „kleju”. Poszliśmy więc tym tropem i stworzyliśmy zupełnie nową na rynku kategorię pianoklejów. Produkty te nie tylko mają dobre parametry i są wielozadaniowe, ale też znacząco przyspieszają prace budowlane. Przykładem może być pianoklej do murowania ścian zewnętrznych i działowych domków jednorodzinnych oraz budownictwa wielorodzinnego. Nie wymaga on wcześniejszego przygotowania oraz dodatkowych narzędzi, bardzo szybko schnie – pełny czas wiązania to 24 godziny – nie wymaga dostępu do wody ani prądu, a także ogranicza liczbę osób potrzebnych do pracy. To właśnie namacalny dowód, że kooperacja z użytkownikiem jest kluczowa i twórcza – mówi Michał Specjalski, dyrektor dywizji w Selena FM.

Dodaje on przy tym, iż dział badawczo – rozwojowy Grupy Selena regularnie współpracuje bezpośrednio z budowlańcami, ponieważ są oni – w ocenie przedstawicieli Seleny - najlepszym krytykiem i recenzentem produktów. Konfrontują pomysły naukowców i ich pola eksploatacji z rzeczywistością placu budowy. Jednym ze spektakularnych osiągnieć tej współpracy jest cała rodzina pianoklejów, która oprócz produktu do murowania zawiera też np. szybki Klej do Styropianu IS 13, najszybszy jednokomponentowy klej poliuretanowy dla systemów ETICS. Zapewnia on szybki chwyt początkowy, precyzyjną pracę z płytą i to nawet przy nierównej powierzchni podłoża silną przyczepność.

Wyświetlono: 1139

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej