Nowości - Tworzywa sztuczne ze świata

Producenci opakowań spożywczych korzystają z tworzyw

20.01.2014

Jeden z największych w Europie producentów opakowań z tworzyw sztucznych dla przemysłu spożywczego, koncern RPC wprowadza w 2014 r. na rynek nowe opakowania z możliwością ponownego zamykania, będące ciekawym przykładem wykorzystania tworzyw w produkcji pojemników do żywności.

Nowe pojemniki powstają z jedno- lub wielowarstwowego polipropylenu i wzbogacone są rozmaitymi zdobieniami. Termoformowane opakowanie obejmuje gwintowane segmenty na górnym obrzeżu korpusu, do których można przykręcić gwintowane od wewnątrz pokrywki formowane wtryskowo z polipropylenu. Zapewnia to łatwe otwieranie i zamykanie, a szczelnie przylegająca pokrywka chroni produkt podczas przechowywania.

Wersja wysokobarierowa wykorzystuje warstwę EVOH, która zapewnia barierę przed dostępem tlenu, a tym samym wydłuża okres przechowywania w tzw. środowisku niechłodzonym. Konstrukcja jest wystarczająco mocna, aby umożliwiać napełnianie na gorąco, pasteryzację, sterylizację oraz napełnianie aseptyczne.

Pojemnik może być etykietowany w formie w procesie termoformowania lub zdobiony metodą druku, etykietowania albo foliowania tuż po wyprodukowaniu. Pozwala to producentom żywności na wyróżnienie produktów na półce i dostosowanie opakowania do określonych celów marki. Etykietę można umieścić także na uzupełniającej opakowanie formowanej wtryskowo pokrywce.

Wyświetlono: 3948

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej