Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Prezes Grupy Azoty: w czasie kryzysów chemia jest szczególnie ważna

21.10.2020

Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty przekonuje, że w obecnym czasie rola przemysłu chemicznego i kierowanej przez niego spółki jeszcze bardziej wzrasta.

- Przemysł chemiczny musiał wykazać się działaniami niestandardowymi, jednak one w dalszym ciągu będą musiały być podtrzymywane. Dzisiaj przemysł chemiczny powinien być kołem zamachowym, pracującym na rzecz odbudowy całej polskiej gospodarki po kryzysie koronawirusa. Zresztą to nie pierwszy raz, gdy przyjdzie mu pełnić taką rolę. 100 lat temu u zarania II RP powstające zakłady chemiczne w Tarnowie przyczyniały się do rozwoju gospodarczego odrodzonego państwa. Nawiązuję do przeszłości, bo w takim samym świetle widzę nasz wielki projekt inwestycyjny, jakim są „Polimery Police”. To będzie wielka wartość dodana dla naszej gospodarki. I ona powstanie pomimo tego, że jest bardzo wielu przeciwników tej inwestycji. Przeszkadzają, ale my i tak ją dokończymy, bo tego wymaga przyszłe bezpieczeństwo Grupy Azoty - przekonuje Wojciech Wardacki.

Jak dodaje, Grupa Azoty szybko poradziła sobie z wyzwaniami czasu pandemii.

- Raz jeszcze okazało się, że dywersyfikacja jest tym elementem strategii, który jest kluczowy dla naszego rozwoju. O ile w tworzywach sztucznych mieliśmy do czynienia z dużymi spadkami, gdyż pandemia dotknęła naszych finalnych odbiorców z branży motoryzacyjnej, o tyle w nawozach skutecznie zrealizowaliśmy cele sprzedażowe. Co więcej uniknęliśmy po stronie odbiorców zatorów płatnościowych. Uzyskane w czasie pandemii wyniki finansowe uważamy za optymistyczne - komentuje prezes Grupy Azoty.

Wyświetlono: 317

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej