Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Prezes Dow Polska dostrzega znaczenie rozwoju nauki i technologii

17.09.2014

Nauka i technologia to podstawy wzrostu gospodarczego i konkurencyjności, uważa Robert Stankiewicz, prezes zarządu Dow Polska.

Dow przekonuje, że jako globalna firma, obecna na polskim rynku od ponad 40 lat, z powodzeniem zbudował swoją pozycję ważnego dostawcy innowacyjnych rozwiązań oraz partnera lokalnego biznesu i władz. Dalszy rozwój tej pozycji czerpać ma jednak ze zdecydowanego stawiania na postęp w nauce i technologii, które są podstawą na drodze pobudzania europejskiej gospodarki i umacniania jej pozycji konkurencyjnej względem innych kontynentów i regionów świata.

W ocenie Roberta Stankiewicza, prezesa Dow Polska, wraz ze wzrostem znaczenia południowych i wschodnich regionów świata w gospodarce globalnej, Europa notuje słabnącą pozycję w przyciąganiu nowych inwestycji. Firmy globalne decydują się inwestować w bardziej korzystnych lokalizacjach pod względem możliwości rozwoju i zysku. Kapitał intelektualny w Europie pozostaje nadal bardzo wysoki, a rozwój krajów Europy Wschodniej niesie potencjał, który może pomóc kontynentowi efektywnie konkurować w sferze biznesu w skali globalnej.

- Branża chemiczna jest jednocześnie odbiorcą i pionierem innowacyjności. Innowacje mają kluczowe znaczenie dla rozwoju zarówno tego sektora, jak i dla działalności partnerów i klientów na całym świecie. Dow zawsze opierał swoje strategie wzrostowe nie tylko na surowcach, czy cenach energii, ale także na wnikliwej analizie potencjału innowacyjności każdej nowej lokalizacji. Jeżeli Europa chce powtórzyć sukces Stanów Zjednoczonych, które z powodzeniem reindustrializowały swoją gospodarkę, to priorytetem powinny być innowacyjność i zwiększanie konkurencyjności. Uważamy, że nauka i nowe technologie są tutaj kluczowe, gdyż jednocześnie czerpią z innowacyjności i ją napędzają – twierdzi Robert Stankiewicz.

Wyświetlono: 971

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej