Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Prace badawczo - rozwojowe w PCC Prodex

22.05.2019

PCC Prodex, jako jeden z czołowych producentów jedno- i dwukomponentowych systemów poliuretanowych dla różnych gałęzi przemysłu, prowadzi zaawansowane prace badawczo – rozwojowe.

W ostatnich miesiącach zdecydowana większość prac rozwojowych koncentrowała się w spółce na ograniczeniu stosowania wodorofluorowęglowodorów (HFC) i wdrażaniu alternatywnych środków spieniających w oferowanych przez firmę systemach poliuretanowych. Działanie to jest efektem europejskiego rozporządzenia w sprawie F-gazów, które zakłada stopniowe ograniczanie i sukcesywne zmniejszenie stosowania HFC o wysokim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego w Unii Europejskiej.

PCC Prodex zakończył działania, w wyniku których jego oferta została rozbudowana o nowe produkty do wielu aplikacji przemysłowych. W tym kontekście  wprowadzono na rynek systemy poliuretanowe przeznaczone do wypełnień elementów stosowanych do produkcji bram garażowych. Wdrożono również systemy przeznaczone do izolacji bojlerów spełniające wymagania klasy palności B2 oraz charakteryzujące się wysoką estetyką warstwy izolacyjnej. Ponadto wzbogacono ofertę o systemy wykorzystywane w produkcji rolet i opracowano system poliuretanowy o dobrych właściwościach odporności ogniowej i termicznej do wypełniania pustych przestrzeni.

Dział badawczo-rozwojowy spółki PCC Prodex stale pracuje także nad projektami związanymi ze standaryzacją i optymalizacją receptur.

Wyświetlono: 538

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej