Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

PPNT szuka chemicznych start-upów

26.06.2020

Do 30 czerwca 2020 r. można aplikować do Funduszu Kapitałowego prowadzonego przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Poszukiwane są pomysły z branży chemicznej, biotechnologicznej i ICT. W ramach Funduszu Kapitałowego start-upy mogą liczyć nie tylko na kapitał, ale też doradztwo i wsparcie partnerów – jednych z największych graczy na swoich rynkach.

- Poszukiwane są pomysły biznesowe lub start-upy, które chcą rozwijać przełomowe technologie chemiczne, biotechnologiczne i informatyczne. Można otrzymać nie tylko zastrzyk finansowy niezbędny do rozwoju biznesu, ale przede wszystkim doradztwo i pomoc od dużych graczy branżowych. Udział w naborze to zatem nie tylko szansa na pozyskanie kapitału, ale też wspólna praca pod okiem ekspertów nad założeniami strategicznymi, technologicznymi i rynkowymi planowanego przedsięwzięcia – mówi Katarzyna Wlaź, menedżer Funduszu Kapitałowego PPNT.

- Chodzi głównie o zweryfikowanie założeń danego pomysłu, tak aby zwiększyć jego szanse na sukces na rynku. Podczas naboru eksperci PPNT będą przykładać szczególną wagę do walidacji projektów, czyli skonfrontowania idei z rzeczywistymi potrzebami rynku. W tym założeniu pomogą silne marki partnerskie. Wielu młodych przedsiębiorców ma przecież fantastyczne pomysły, chcą wprowadzać naprawdę przełomowe technologie na rynek. Jednak to zawsze jest trudny proces. Dlatego potrzebne jest wsparcie doświadczonych mentorów i partnerów. Dzięki temu, więcej odważnych innowacji ma szansę znaleźć klientów i zrewolucjonizować swoje branże. Cieszymy się, że możemy dzielić się wiedzą i być częścią takich właśnie zmian – tłumaczy Marcin Szczeciński, przedstawiciel firmy Adamed.

Fundusz Kapitałowy PPNT wspierają partnerzy: ASI ValueTech Seed, który współpracuje z Fundacją Przedsiębiorczości Technologicznej, realizującą program akceleracyjny MIT Enterprise Forum, Enea Innowacje, Synthos, Adamed czy Międzynarodowe Targi Poznańskie. Te silne marki, liderzy swoich sektorów, wesprą pomysłodawców w dopasowaniu założeń projektu do wymagań rynkowych.

- Wiedza, kontakty oraz doświadczenie branżowe partnerów dają uczestnikom możliwość nawiązania współpracy z partnerami biznesowymi i potencjalnymi odbiorcami technologii. Taka współpraca z dużym graczem to często kluczowy czynnik sukcesu dla młodej firmy. – dodaje Katarzyna Wlaź.

Aplikować można przez stronę:

Dotychczas Poznański Park Naukowo-Technologiczny zainwestował ponad 8 mln zł w kilkanaście projektów.

Zrealizowane z sukcesem inwestycje PPNT to między innymi odsprzedaż udziałów w spółce PhotoHiTech firmie Synthos, która jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce, czy sprzedaż udziałów w spółce uBirds (obecnie Invis), inwestorowi branżowemu działającemu na rynku szwajcarskim.

Wyświetlono: 452

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej