Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Powstała spółka CIECH Żywice

21.01.2020

Jednostka biznesowa Żywice spółki CIECH Sarzyna rozpoczęła działalność jako odrębna spółka CIECH Żywice, będąc podmiotem bezpośrednio zależnym od CIECH S.A.

Nowa spółka przejmuje wszelkie prawa i obowiązki CIECH Sarzyna związane z działalnością w produkcji żywic. W konsekwencji zmian w strukturze organizacyjnej Grupy, spółka CIECH Sarzyna działać będzie w obszarze biznesowym AGRO. Decyzja była następstwem przyjętego 31 października 2019 r. planu podziału CIECH Sarzyna.

Jako czołowy producent żywic i utwardzaczy w Polsce i jeden z nielicznych producentów stałych żywic epoksydowych w UE, CIECH Żywice oferuje bogate portfolio produktowe żywic epoksydowych o nazwie handlowej Epidian, żywic poliestrowych Polimal, żelkotów i topkotów, utwardzaczy do szkła wodnego Flodur oraz żywic fenolowo-formaldehydowych Nowolak I Modofen. W pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku CIECH z tytułu działalności jednostki biznesowej Żywice uzyskał przychody ze sprzedaży w kwocie 235,13 mln zł, co było wynikiem o 6,7% słabszym niż w analogicznym okresie 2018 r.

Pierwszym wyzwaniem rynkowym z jakim musi sobie poradzić nowa spółka jest utrzymująca się nadpodaż żywic koreańskich przekładająca się na agresywne działania konkurencji i spadek marż ze sprzedaży produktu. Na rynku europejskim zapanowała spadkowa tendencja w zakresie cen żywic epoksydowych, co sprowadziło je do poziomów istotnie niższych niż miało to miejsce we wcześniejszych miesiącach.

Wyświetlono: 586

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej