Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Powstał DowDuPont

01.09.2017

Firmy Dow Chemical oraz DuPont sfinalizowały trwający od miesięcy proces połączenia. W wyniku tej transakcji powstanie DowDuPont.

Nowy koncern ma być numerem jeden w światowej branży chemicznej. Będzie się specjalizować w produkcji środków dla rolnictwa, inżynierii materiałowej oraz produktach specjalistycznych. Zgodnie z umową o połączeniu, akcjonariusze Dow otrzymali 1 akcję DowDuPont za każdą akcję Dow, a akcjonariusze DuPont — 1,282 akcji DowDuPont za każdą akcję DuPont według ustalonego parytetu wymiany. Istnienie DowDuPont nie potrwa jednak długo.

- Teraz w ciągu 18 miesięcy dojdzie do wydzielenia trzech spółek z DowDuPont, które będą mogły lepiej wykorzystywać możliwości inwestowania w badania naukowe i innowacyjne rozwiązania, odpowiadać na zmieniające się potrzeby naszych klientów oraz generować długoterminowy zwrot z kapitału dla akcjonariuszy. Dzięki wyraźnej orientacji, rozpoznawalności na rynku oraz bardziej wydajnemu procesowi badań i rozwoju, każda z nowopowstałych spółek będzie mogła z powodzeniem konkurować na rynku jako lider w swojej branży - powiedział Ed Breen, dyrektor generalny DowDuPont.

Nowa rada nadzorcza DowDuPont ustanowiła już trzy komitety doradcze, których zadaniem jest nadzór nad przygotowaniem każdego z działów: rolnictwa, inżynierii materiałowej oraz produktów specjalistycznych do planowego podziału.

- Po podziale firmy na trzy niezależne podmioty akcjonariusze odniosą korzyści ze zdecydowanego, precyzyjnie określonego profilu inwestycyjnego każdej z nowych spółek oraz ze znacznych synergii kosztów, a także z długoterminowego wzrostu i zrównoważonej wartości akcji. Oczekuje się, że transakcja przyniesie wynikające z synergii kosztów oszczędności w wysokości około 3 mld dolarów oraz kolejny 1 mld dolarów dzięki wykorzystaniu potencjału synergii wzrostu. W ciągu pierwszych 24 miesięcy od zamknięcia transakcji spółka spodziewa się uzyskać 100% oszczędności z synergii kosztów – poinformował DowDuPont.

Siedzibą firmy DowDuPont zostało miasto Wilmington w stanie Delaware w USA.

Wyświetlono: 512

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej