Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Powstaje kolejna fabryka katalizatorów

11.06.2014

Belgijska firma Umicore wybuduje w Polsce fabrykę katalizatorów.

Zakład powstanie na Dolnym Śląsku na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w miejscowości Nowa Ruda. Zacznie działać w 2016 r.

W nową fabrykę Umicore zainwestuje 40 mln euro i zainstaluje dwie linie do produkcji katalizatorów do samochodów osobowych i ciężarowych. To pierwsza w naszym kraju fabryka katalizatorów koncernu, który obecnie ma takie zakłady w Niemczech, Francji i Szwecji. Inwestycję u nas Umicore tłumaczy wzrostem zapotrzebowania na katalizatory wśród swoich klientów w Europie. Wynika to głównie z wprowadzenia przez Unię Europejską nowych przepisów dotyczących emisji spalin.

Umicore działa w branży surowcowej i recyklingowej, a w biznes związany z produkcją katalizatorów koncern wszedł przed dekadą, przejmując spółkę odpowiedzialną za ich produkującą od niemieckiej firmy Degussa. W zeszłym roku obroty grupy Umicore wyniosły 9,8 mld euro.

Będzie to kolejna fabryka katalizatorów budowana w Polsce. Największą tego typu instalację w Europie kończy już BASF. Jego zakład funkcjonować będzie w Środzie Śląskiej.

Wyświetlono: 1224

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej