Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Powolny rozwój w wykonaniu Boruty - Zachem

20.03.2018

Spółka Boruta – Zachem uzyskała niższe przychody, ale wyższy zysk w swojej działalności obejmującej 2017 r.

Przychody ze sprzedaży Boruty – Zachem w 2017 r. wyniosły 20,001 mln zł, podczas gdy w 2016 r. było to 22,598 mln zł. Jednocześnie jednak zysk netto sięgnął kwoty 1,214 mln zł, a dla porównaniu w 2016 r. było to 22 tys. zł.

Przez cały miniony rok podstawową działalnością spółki była produkcja barwników oraz pigmentów organicznych i nieorganicznych. W ramach tej działalności firma oferuje szeroki asortyment barwników i pigmentów, a także rozjaśniaczy optycznych i innych substancji chemicznych stosowanych do wyrobów przemysłu włókienniczego, garbarskiego, papierniczego, meblarskiego, materiałów budowlanych, farb i lakierów, przetwórstwa tworzyw sztucznych i innych. Ponadto jest dystrybutorem środków pomocniczych niemieckiej firmy Bozzetto oraz świadczy usługi mieszania substancji chemicznych na zlecenie firm zewnętrznych. Wymieniona działalność odbywa się w Zgierzu. W Bydgoszczy natomiast Boruta – Zachem skupia się na aktywności biochemicznej, wytwarzając ekologiczne środki powierzchniowo czynne, produkty chemii gospodarczej oparte na biosurfaktantach i środkach naturalnych oraz prowadzi prace badawcze nad nowymi produktami, m.in. nad podłożem nośnikowym na bazie lewanu i PGA do zastosowania w dermatologii klinicznej i estetycznej.

W końcówce minionego roku przedsiębiorstwo prowadziło prace zmierzające do uzyskania certyfikatów ISO i GMP i głównie wokół tych zagadnień certyfikacyjnych skoncentrowana była uwaga kierownictwa. Jednocześnie nie doszło do zapowiadanego od dawna sformalizowania w postaci umowy zasad współpracy pomiędzy Borutą – Zachem a Laboratorium Naturella. Wciąż bowiem trwają prace nad ostatecznym kształtem umowy. Jeśli dojdzie ona do skutku, wówczas Naturella będzie odpowiedzialna za rozwój produktu, marketing i sprzedaż produktów wytwarzanych przez Boruta – Zachem.

Wedle obietnic władz spółki, w dalszym ciągu aktualne pozostają plany w zakresie przeniesienia notowań akcji z rynku NewConnect na GPW.

Wyświetlono: 1128

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej