Wiadomości

Postęp inwestycji Saudi Aramco i Dow Chemical Company

19.08.2010

Saudi Aramco i Dow Chemical Company ogłosiły, że budowa kompleksu petrochemicznego w Jubail Industrial City weszła w kolejną fazę. W połowie 2011 roku ma być gotowa dokumentacja inwestorska FEED. Zakończenie inwestycji i rozpoczęcie produkcji planowano na 2015 rok. Opóźnienie dokumentacji FEED, która miała być gotowa w połowie bieżącego roku, może zagrozić tym planom.

W 2006 roku Saudi Aramco i Dow zawarły porozumienie o współpracy i budowie jednego z największych na świecie kompleksów petrochemicznych. Inwestycja zostanie zlokalizowana w Jubail Industrial City, a nie w okolicach Ras Tanura, jak planowano początkowo. Po przeanalizowaniu wielu czynników uznano tę lokalizację za korzystniejszą pod względem infrastruktury i możliwości biznesowych. Jubail Industrial City leży we Wschodniej Prowincji Królestwa Arabii Saudyjskiej, ok. 100 km na północny zachód od Dammamu.
Abdulaziz Al.-Judaimi, odpowiedzialny za projekt vice prezes Saudi Aramco, potwierdził postępy w realizacji projektu. Zarówno on, jak i vice prezes Dow Chemical, Jim McIlevenny, podkreślili zaangażowanie obu partnerów w inwestycję o strategicznym znaczeniu.

Wyświetlono: 1322

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej