Wiadomości - Chemia rolnicza - Z kraju

Porozumienie dystrybucyjne między Tate&Lyle a Azelis objęło polski rynek

21.11.2018

Firmy Tate & Lyle PLC oraz Azelis poinformowały o rozszerzeniu partnerstwa, w ramach którego Azelis stanie się dystrybutorem wielu produktów wytwarzanych przez Tate & Lyle i to również na polskim rynku chemicznym.

Tate & Lyle to wiodący światowy producent składników i rozwiązań dla branży żywności i napojów, jak również innych gałęzi przemysłu. W ramach zawartej umowy Azelis stanie się dystrybutorem m.in. niskokalorycznych i pozbawionych kalorii słodzików, a także włókien i stabilizatorów konsystencji. Obszar współpracy obejmuje takie kraje, jak Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia, Chorwacja i Słowenia. Porozumienie jest kontynuacją tego, które już obejmuje Wielką Brytanię, Francję, Hiszpanię, Portugalię, Irlandię, Serbię, Węgry i Maroko. Wzmacnia pozycję Azelisa, jako wiodącego dystrybutora innowacyjnych składników żywnościowych i specjalistycznych chemikaliów.

Jesteśmy zachwyceni ciągłą rozbudową strategicznego partnerstwa z Tate & Lyle. Nasze doświadczenie, przejrzystość i ciągły rozwój oferty budzą zaufanie partnerów i skłaniają ich do współpracy z nami na coraz to nowszych rynkach – skomentował Andriej Żukow, dyrektor segmentu Food & Health w firmie dystrybucyjnej Azelis.

Wyświetlono: 733

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej