Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Polwax: nie mogliśmy się w nieskończoność zajmować jednym projektem

22.01.2020

Władze spółki Polwax tłumaczą co dalej, jeśli chodzi o rozwój przedsiębiorstwa po tym, gdy kluczowa dla przyszłości firmy inwestycja związana z budową instalacji odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych została zaniechana.

- Nasza spółka długo prowadziła rozmowy związane z kontynuowaniem inwestycji. Analizowaliśmy różne warianty i możliwości, wynikało z nich jednak, że dodatkowe koszty – niezbędne do poniesienia - to kwoty rzędu od 40 do 50 milionów złotych ponad planowane wcześniej nakłady inwestycyjne w wysokości 181 milionów złotych brutto. Opóźnienia w realizacji budowy, za które odpowiada Orlen Projekt skutkują m.in. i tym, że przed zakończeniem inwestycji i uruchomieniem produkcji wygaśnie licencja na technologię, a potem gwarancja na zakupione urządzenia. To kolejne, wcale nie takie małe wydatki. Dlatego biorąc pod uwagę wszystkie możliwe rozwiązania i ich następstwa, zarząd podjął decyzję o niekontynuowaniu inwestycji, a decyzja ta została pozytywnie zaopiniowana przez Radę Nadzorczą – powiedział Leszek Stokłosa, prezes zarządu spółki Polwax.

Dodał przy tym, iż Polwax nie może w nieskończoność zajmować się tylko jednym zadaniem.

- Minione miesiące wymagały od nas podejmowania trudnych decyzji. Wiele razy w kolejnych raportach bieżących informowaliśmy o kłopotach i zaniedbaniach, z jakimi mieliśmy do czynienia w czasie budowy. Teraz musimy skupić się na bieżącej działalności, wyznaczyć nowe cele i obszary aktywności – dodaje prezes Leszek Stokłosa.

Rada Nadzorcza spółki zobowiązała jej zarząd o przygotowania strategii działalności i przedstawienia jej do akceptacji do końca stycznia tego roku.

Tagi


Polwax
Wyświetlono: 241

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej