Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Polwax czeka na dostawę pierwszych urządzeń do budowanej instalacji

04.07.2018

W najbliższych tygodniach na plac budowy instalacji w Czechowicach- Dziedzicach zaczną być dostarczane pierwsze urządzenia potrzebne do realizacji inwestycji związanej z budową przez spółkę Polwax instalacji odolejania gaczy parafinowych. Projekt wkracza w decydującą fazę budowlaną.

- Urządzenia będą przychodzić od różnych dostawców z różnych państw, u których nasz dostawca technologii Thyssen Krupp zamówił kluczowe elementy instalacji. Kilka miesięcy temu przedstawiciele niemieckiej firmy przeprowadzili analizę dróg dojazdowych do placu budowy, by upewnić się, że transport wielkogabarytowy zmieści się „na zakrętach”. Wszystko wskazuje na to, że nie powinniśmy mieć z tym problemu. Zatem, jeżeli na plac budowy zostanie dostarczonych osiem głównych elementów instalacji, to będziemy mogli powiedzieć, że serce instalacji już jest, a dalej będzie ono obudowywane kolejnymi częściami - podkreśla Dominik Tomczyk, prezes zarządu spółki.

Przyznaje także, że Polwax cały czas poszukuje docelowego modelu funkcjonowania po uruchomieniu instalacji.

- Będzie to wymagało zmian w funkcjonowaniu spółki w obszarach istotnych i daleko idących, ale związanych z dostosowaniem do wymogów budowanej instalacji i dynamicznie zmieniającego się rynku. Wiele procesów musi zostać zmienionych, jak choćby szeroko rozumiana logistyka, umiejętne zagospodarowanie strumieni produktowych, czy też zmiany w portfolio asortymentowym - dodaje prezes Tomczyk.

Tagi


Polwax
Wyświetlono: 382

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

z kraju

ze świata

Wrzesień 2018
12
3456789
10111213141516
17181920
212223
242526
27282930
więcej