Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Polskie kosmetyki umacniają pozycję na Bliskim Wschodzie i w Afryce Płn.

24.05.2013

Polskie Pawilony Narodowe pokażą się na międzynarodowych targach kosmetycznych Beautyworld Middle East w Dubaju, które odbędą się 28-30 maja 2013 r. To największe targi kosmetyczne na Bliskim Wschodzie i jedne z największych na świecie, umożliwiające wejście na rynki całego regionu.

Targi w Dubaju to znakomite miejsce na zaprezentowanie oferty kosmetycznej zarówno dla firm, których produkty są już obecne na Bliskim Wschodzie, jak i dla tych, które dopiero rozpoczynają eksport na te rynki. Zjednoczone Emiraty Arabskie uchodzą za najbardziej liberalne państwo regionu, od którego dobrze rozpocząć przygodę z rynkami arabskimi, a Dubaj przyciąga kupców ze wszystkich państw Zatoki, a także z dalszych regionów Azji i z Afryki Północnej.

Z tej okazji korzystają producenci kosmetyków z Polski, biorący udział w targach w ramach Branżowego Programu Promocji Branży Przemysłu Kosmetycznego, realizowanego na zlecenie Ministerstwa Gospodarki przez firmę SPC House of Media.

Polskie kosmetyki, które są jednymi z 6 najczęściej eksportowanych z Europy na cały świat, docierają dziś do Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Egiptu, Iraku, Iranu, Kataru, Kuweju, Libanu, Libii, Maroka czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Polscy producenci zgodnie podkreślają, że chcą umacniać swoją pozycję w tym regionie: - Produkty Eveline są już dostępne w większości państw regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, a nasze doświadczenie widać w liczbach: w samym Dubaju mamy 120 punktów sprzedaży. Najważniejszym zadaniem jest teraz umacnianie naszej pozycji na Bliskim Wschodzie, a targi w Dubaju to bardzo dobra okazja, aby spotkać się z naszymi klientami – mówi Filcho Komov, dyrektor rozwoju eksportu Eveline Cosmetics.

Polscy producenci przyznają, że bliskowschodnie rynki nie należą do łatwych, ale jednocześnie coraz liczniej decydują się na poszukiwanie tam nowych możliwości. Ewa Sabaj, export manager w firmie Blux Cosmetics podkreśla: Największym wyzwaniem jest dla nas pozyskanie strategicznych partnerów biznesowych, przekonanie ich do jakości polskich produktów i rzetelnej, partnerskiej współpracy. Uważamy, że rynek jest bardzo wymagający, ale jednocześnie stwarza szansę na stworzenie długofalowych relacji biznesowych, które mogą przyczynić się do znacznego wzrostu naszego eksportu oraz obrotów handlowych – i dlatego jesteśmy zdecydowani inwestować w rozwój sprzedaży na tym rynku.

Wyświetlono: 2348

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej