Wiadomości - Przemysł detergentowy z kraju

Polski zakład Henkla potwierdza zaangażowanie na polu BHP

11.07.2018

Fabryka Henkel Polska w Raciborzu, jako pierwszy zakład produkcyjny firmy na świecie, uzyskała certyfikat zgodności z normą ISO 45001. ISO 45001 to nowa międzynarodowa norma dotycząca bezpieczeństwa i higieny pracy.

ISO 45001 określa wymagania systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, a także wytyczne dotyczące jego stosowania. Wszystko po to, aby umożliwić przedsiębiorstwom poprawę wyników w zakresie BHP. Jego podstawowy cel to ograniczenie liczby wypadków i zwiększenie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Norma została wprowadzona na całym świecie w marcu tego roku.

- Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom w zakładzie w Raciborzu traktujemy priorytetowo. Stąd też decyzja o ubieganiu się o najnowszy certyfikat ISO w tym zakresie. Audyt przeprowadzony w tym celu przez zewnętrzną firmę Quality Austria potwierdził, że nasza fabryka spełnia wszystkie kryteria certyfikacji ISO 45001. Jesteśmy przekonani, że inwestycja przełoży się na bezpieczeństwo i komfort pracy naszej załogi – powiedział Adrian Wycisk, dyrektor fabryki w Raciborzu.

Oprócz wdrożenia normy ISO 45001, zakład w Raciborzu pozytywnie przeszedł proces ponownej certyfikacji posiadanych już certyfikatów, tj.: ISO 9001 – system zarządzania jakością, ISO 14001 – system zarządzania środowiskowego oraz ISO 50001 system zarządzania energią. Wszystkie powyższe normy ISO są wzajemnie kompatybilne, co zapewnia organizacji zintegrowany system zarządzania.

Raciborski zakład Henkla, jeden z kilkudziesięciu wchodzących na całym świecie w skład koncernu, produkuje proszki oraz żele do prania na potrzeby polskiego rynku oraz kilkunastu innych krajów w Europie Środkowo – Wschodniej. Jest również producentem półproduktu chemicznego, wykorzystywanego w pozostałych fabrykach detergentowych Henkla w regionie. Przez ostatnie lata fabryka była drugim największym na świecie zakładem produkcji proszków do prania należącym do Henkla, systematycznie zwiększający efektywność finansową działań produkcyjnych.
 

Wyświetlono: 1103

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej