Nowości - Tworzywa sztuczne z kraju

Poliwęglan w produkcji przyłbic ochronnych

17.04.2020

Firma Etisoft, zajmująca się na co dzień produkcją etykiet, rozpoczyna wytwarzanie przyłbic ochronnych z tworzyw sztucznych.

Do produkcji przyłbicy wykorzystany został dotychczasowy park maszynowy dostępny w ramach Grupy Etisoft. Procesy sztancowania, druku, montażu i pakowania wykonywane są w fabrykach zlokalizowanych w całej Polsce. Większość komponentów wytwarzana jest na miejscu z profesjonalnych materiałów pochodzących od renomowanych producentów.

Podstawowym materiałem do produkcji sprzętu ochronnego jest poliwęglan – jedno z najbardziej odpornych tworzyw. Właśnie dlatego odpowiednie użytkowanie zapewni długotrwałą eksploatację produktu ochronnego. Dodatkowym atutem jest funkcja unoszenia i opuszczania przyłbicy na zawiasie. Prostota wykonania pozwala na szybki i intuicyjny montaż i demontaż produktu przez użytkownika (szyba przyłbicy jest mocowana na zatrzaskach). Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest również fakt, że można je dopasować do rozmiaru głowy, a wstawka z pianki poliuretanowej zapewnia wygodę użytkowania. Przyłbice umożliwiają pracę w okularach, a pozycja szyby pozwala na swobodne działanie. Do czyszczenia szyby należy używać spirytusu lub płynu do czyszczenia ekranów LCD.

Zarząd firmy Etisoft zdecydował się bezpłatnie przekazać część wyprodukowanych przyłbic szpitalom z Gliwic, jak i jednostkom wojewódzkim, które mają oddziały zakaźne.

- Zdajemy sobie sprawę, że szpitale to instytucje, które w tej chwili najbardziej potrzebują tego rodzaju produktów. Naszym obowiązkiem jest wspierać tych, którzy każdego dnia walczą o zdrowie i życie innych osób. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się przekazać im nasz nowy produkt – mówi Michał Majnusz, prezes zarządu Etisoft.

Wyświetlono: 1858

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej