Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Polimery Police: umowa z dostawcą licencji podpisana

16.01.2018

Spółki PDH Polska i WR. Grace & Co podpisały umowę zakupu licencji na technologię produkcji polipropylenu i dostawy katalizatorów do produkcji polipropylenu dla projektu Polimery Police. Jest to kolejny ważny krok na drodze realizacji największego projektu inwestycyjnego Grupy Azoty.

Polimery Police to realizowany w Policach kompleks produkcyjny, mający się składać z instalacji do produkcji propylenu i polipropylenu, portu z bazą zbiorników surowcowych oraz infrastrukturą pomocniczą i logistyczną. Spółka posiada już kluczowe dla procesu technologicznego licencje na technologię Oleflex - UOP do produkcji propylenu metodą odwodornienia propanu oraz licencję Unipol – Grace do produkcji polipropylenu. Równolegle w PDH Polska toczy się proces związany z wyłonieniem przyszłego generalnego wykonawcy inwestycji w formule „pod klucz” za cenę ryczałtową i prowadzone są działania w celu zorganizowania finansowania. Zaiteresowannych udzieleniem finansowania ma być ok. 30 podmiotów.

Zgodnie z harmonogramem prace budowlane rozpoczną się pod koniec 2019 r., natomiast zakładany termin ich zakończenia to koniec 2022 r. Całkowita wartość kapitału inwestycji oszacowana została na 1,27 mld euro, z czego blisko 1 mld euro stanowią nakłady inwestycyjne (CAPEX), a pozostała część wydatków związana jest z kosztami finansowania w okresie budowy, kosztami funkcjonowania spółki projektowej oraz wymaganymi w przyjętej dla projektu formule finansowania project finance rezerwami. 

Wyświetlono: 617

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej