Wiadomości

Police wyprodukowały 11 mln ton amoniaku

11.01.2012

Amoniak to jeden z flagowych i kluczowych produktów wytwarzanych w Zakładach Chemicznych Police. Produkowany jest nieprzerwanie od ponad 28 lat.

W 1984 r., kiedy uruchomiono pierwszą linię produkcyjną, Zakłady produkowały blisko 60 tysięcy ton amoniaku rocznie. Dziś produkcja jest kilkukrotnie większa.
- Tylko w 2011r. policka spółka wyprodukowała aż 380 tysięcy ton tego produktu. Tak dobry wynik był możliwy dzięki poszerzeniu liczby kontrahentów oraz wejściu Zakładów Chemicznych Police SA do Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów – mówi prezes zarządu Zakładów Chemicznych Police, Krzysztof Jałosiński.
W drugiej połowie ubiegłego roku wznowiono pracę drugiej linii wytwarzającej amoniak. - Linia stała od 2009 roku, a jedną z głównych przyczyn, dla których jej nie wykorzystywano, był brak gwarancji odbioru amoniaku. Teraz sytuacja jest znacznie lepsza. Rynek się poprawił i pojawiły się firmy zainteresowane kupowaniem od nas amoniaku. Jednym z naszych głównych odbiorców są Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach – dodaje Jałosiński.
Amoniak jest jednym z podstawowych surowców do produkcji nawozów. Stosowany jest także do produkcji kwasu azotowego, azotanów, mocznika i sody.

Wyświetlono: 1107

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej