Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Podwyższono kapitał zakładowy w PDH Polska

12.08.2019

Grupy Azoty poinformowała o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki PDH Polska. 

Kapitał zakładowy PDH Polska, która to spółka odpowiada za projekt „Polimery Police”, polegający na budowie kompleksu do produkcji propylenu i polipropylenu, został podwyższony z kwoty 304 mln zł do kwoty 467,339 mln zł. Liczba akcji wszystkich emisji wynosi obecnie 46 733 900 sztuk o wartości nominalnej 10 zł każda.

Grupa Azoty S.A w podwyższonym kapitale zakładowym PDH Polska objęła 9 782 808 sztuk akcji nowej emisji o wartości nominalnej 10 zł każda, po cenie emisyjnej równej ich wartości nominalnej, o łącznej wartości 97 828 080 zł. 

Instalacja PDH posłuży do przeprowadzenia procesu katalitycznego odwodornienia propanu, w ramach którego ma być produkowany propylen z wydajnością na poziomie 429 tys. ton rocznie.

Instalacja polipropylenowa będzie natomiast produkować z wydajnością na poziomie 437 tys. ton polipropylenu łącznie w trzech typach: homopolimery, kopolimery typu impact i kopolimery typu random. Zakład wytwarzający różne typy polipropylenu pracować będzie w oparciu o surowce: propylen dostarczany z Instalacji PDH oraz etylen dostarczany z Terminalu Przeładunkowo-Magazynowego, będącego także składową inwestycji.

Wyświetlono: 247

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej