Wiadomości - Transport i logistyka - Z kraju

Początek listopada to targi TransLogistica Poland

30.10.2018

6-8 listopada br. w Warszawie odbędą się VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland.

W trakcie targów ofertę zaprezentuje ponad 240 wystawców, m.in z Polski, UE, krajów bałtyckich, państw WNP, Chin i Indii. Będzie to najważniejsza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wystawa dla osób zawodowo związanych z logistyką, spedycją i transportem.

Program konferencyjny targów (6 listopada br.), w odpowiedzi na trendy rynkowe, dotykać będzie zagadnień związanych z polskim importem i eksportem towarów z wykorzystaniem intermodalnych łańcuchów logistycznych, transportu na Wschód i do Azji, a także kwestii bezpieczeństwa i przewozu materiałów niebezpiecznych. W tym samym dniu odbędzie się również debata poświęcona kontrolom przewoźników w Europie. 7 listopada br. obfitował będzie natomiast w praktyczne porady i wskazówki skierowane do przewoźników, właścicieli i menedżerów firm transportowych. Omówione zostaną m.in. zmiany w ustawie o transporcie drogowym, rozliczanie czasu pracy, kontrole GITD i PIP czy kwestie związane z zatrudnianiem obcokrajowców. Ostatni dzień targów poświęcony będzie technologiom w branży TSL oraz temu, jak optymalizacja wynikająca z wdrażania nowych technologii prowadzi do realnych oszczędności w przedsiębiorstwie.

- TransLogistica Poland to doskonała okazja, by poznać nowości i nawiązać kontakty z potencjalnymi partnerami z Polski i świata. Warto pamiętać, że TransLogistica Poland to wydarzenie nie tylko dla transportowców. Na targi zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli firm produkcyjnych, dystrybucyjnych oraz przedsiębiorstw handlowych, korzystających na co dzień z usług transportowych, spedycyjnych i logistycznych. Wydarzenie to jest więc idealnym miejscem do znalezienia przewoźnika dla swojego ładunku, jak również dostawcy kompleksowych usług logistycznych. Nowością tegorocznej edycji są targi pracy TransLogistica Jobs dla branży Transport – Spedycja – Logistyka. Ideą przedsięwzięcia jest zgromadzenie z jednej strony wiarygodnych pracodawców, oferujących nowe miejsca pracy i rozwój zawodowy, a z drugiej strony specjalistów i osób poszukujących pracy oraz możliwości rozwoju zawodowego w tej branży. To również miejsce dla absolwentów i studentów uczelni wyższych, którzy dopiero wkraczają na rynek pracy i myślą o związaniu swojej kariery z rynkiem usług TSL – opowiadają organizatorzy wydarzenia.

Wyświetlono: 1089

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej