Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Plast-Box zwiększa udziały w rynku opakowaniowym

26.11.2018

Plast-Box, producent opakowań z tworzyw sztucznych, podpisał warunkową umowę zobowiązującą do nabycia 100% udziałów w polskiej spółce Stark Partner, specjalizującej się w produkcji opakowań dla branży spożywczej. Zarząd Plast-Box zakłada dalsze działanie firmy z siedzibą w Urszulinie (Grodzisk Mazowiecki) pod Warszawą w niezmienionej formie organizacyjnej.

- Przejęcie Starka to ważny etap dla wzrostu i rozwoju naszej grupy. Spółka ta ma wypracowaną pozycję na rynku krajowym jako dostawca opakowań spożywczych. Jest to silna marka, która posiada innowacyjne produkty i rozwiązania dla przemysłu opakowaniowego. Potencjał, jakim dysponuje w połączeniu z naszymi technologiami oraz sposobem zarządzania, może przynieść bardzo dobre rezultaty – informuje Grzegorz Pawlak, prezes zarządu Plast-Box.

Stark Partner produkuje szeroką gamę opakowań, wykorzystując technologię termoformingu oraz wtrysku. Ponadto jest również producentem folii polistyrenowej. Spółka oferuje swoje produkty dużym producentom sektora spożywczego w tym mleczarskiego. Blisko 95% przychodów ze sprzedaży produktów generowane jest w Polsce. Pozostałe 5% uzyskiwane jest z eksportu kierowanego m.in. do Słowenii, Litwy, Czech, Belgii i Wielkiej Brytanii.

Grupa Plast-Box cały czas zwiększa swoją obecność na rozwijającym się rynku opakowań, gdzie aktualnie ponad 50% sprzedaży lokuje w branży spożywczej. Wskutek akwizycji, Plast-Box zyska większy zakres nowych kompetencji z sektora opakowaniowego, co umożliwi rozwój grupie. Ponadto włączenie Starka do działalności powinno przyczynić się do dalszego wzrostu sprzedaży oraz poprawy zysków i marż grupy.

- Otwierają się przed nami nowe możliwości. Widzimy razem wiele wyjątkowych synergii i sposobów zbudowania dodatkowej wartości wynikającej z tej transakcji. Wprowadzenie Starka do grupy   zapewni nam dostęp do nowych rynków oraz da zasoby, które pozwolą rozszerzyć skalę i zasięg działania. Jest to krok w kierunku dalszej dywersyfikacji portfolio produktowego. Przy wykorzystaniu know-how jakim dysponują spółki grupy oraz dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju,  znacznie umocnimy naszą pozycję na rynku opakowań z tworzyw sztucznych – dodaje prezes Pawlak.

Grupa Plast-Box specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technologicznie wiader, których sprzedaż po pierwszych dziewięciu miesiącach roku odpowiadała za 79,4% skonsolidowanych przychodów. Po akwizycji Grupę Kapitałową będzie tworzyć siedem spółek. W nowym układzie organizacyjnym do grupy będą należeć trzy zakłady produkcyjne zlokalizowane w Polsce i na Ukrainie, a jej siedziba główna pozostanie w Słupsku.

Wyświetlono: 1090

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej