Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Plast-Box zdobywa akredytację BRC klasy AA

12.06.2019

Plast-Box, producent opakowań z tworzyw sztucznych, poddał się ocenie standardów, mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo opakowań do żywności i uzyskał ocenę najwyższą z możliwych – „AA”. Audyt przeprowadziła jednostka certyfikująca DNV GL, zgodnie z wydaniem normy BRC Packaging and Packaging Materials.  

Akredytacja, opracowana przez British Retail Consortium, jest pierwszym na świecie standardem opakowań, który został uznany przez Global Food Safety Initiative (GSFI). Standard certyfikacji opakowań żywności BRC jest postrzegany jako wzorzec jakości, bezpieczeństwa, legalności i został uznany oraz przyjęty przez sprzedawców detalicznych, producentów oraz firmy opakowaniowe na całym świecie. Daje pełne zaufanie do procesów produkcyjnych dostawcy opakowań, od początku do końca. Status AA osiągnięty przez Plast-Box wskazuje na wysokie kompetencje spółki w zakresie bezpieczeństwa i integralności produktu.

- Kluczowe jest dla nas zaufanie klientów. Poddajemy się certyfikacji według normy BRC, by potwierdzić, że nasze opakowania produkowane są według międzynarodowych standardów, w zakresie wymogów prawnych, jakościowych, bezpieczeństwa, higieny oraz odpowiedzialności za produkt. Działamy globalnie w wysoce konkurencyjnych sektorach przemysłu spożywczego i ambitnie rozwijamy tam naszą działalność. BRC jest podstawową normą w zakresie higieny wymaganą przez wszystkich wiodących producentów i przetwórców żywności. Zdolność do spełnienia wymagań partnerów handlowych zwiększa  konkurencyjność naszej spółki i pozwala uzyskać dostęp do nowych rynków – mówi Grzegorz Pawlak, prezes zarządu Plast-Box.

Wyświetlono: 1617

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej