Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Plast-Box z dwucyfrowym wzrostem wyniku

30.08.2019

Plast-Box, producent opakowań z tworzyw sztucznych, odnotował znaczny wzrost wyników finansowych w pierwszej połowie 2019  roku. Zysk netto Grupy po sześciu miesiącach roku sięgnął 4,3 mln zł i był niemal dwukrotnie wyższy od wyniku za analogiczny okres 2018 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wzrosły o ponad 32,2%, do 111,9 mln zł. Wynik EBITDA podniósł się do 13,1 mln zł i był wyższy o 84,6% r/r.

W ujęciu jednostkowym Plast-Box, spółka matka w Grupie Kapitałowej Plast-Box i jednocześnie podmiot zarządzający, pierwsze półrocze tego roku zakończyła względem roku ubiegłego wyższym o 79,8% wynikiem EBITDA (stopa EBITDA 9,9%) oraz zyskiem netto 3,8 mln zł, przy przychodach na poziomie 78,8 mln zł.

- Budowana przez ostatni rok struktura Grupy Plast-Box i osiągnięte kompetencje, poprzez zrealizowanie pod koniec ubiegłego roku akwizycji, gwarantują nam realizację strategii wzrostu wartości ekonomicznej, co znalazło odzwierciedlenie w wynikach tego roku. Pomimo wysokich cen surowców, wzrostu kosztów pracy i energii, osiągnęliśmy bardzo dobre rezultaty na wszystkich poziomach rentowności -  mówi Grzegorz Pawlak, prezes zarządu Plast-Box.

Grupa zwiększyła sprzedaż krajową o 51% do poziomu 49,9 mln zł, generując w ten sposób 44,6% wszystkich obrotów. Poza rozwojem w kraju priorytetowy pozostaje rynek eksportowy, gdzie w pierwszej połowie 2019 roku Plast-Box rok do roku zwiększył sprzedaż o 20,2%.

- Od lat skutecznie realizujemy strategię dotyczącą eksportu, a także dywersyfikacji geograficznej. Dzięki temu możemy budować długofalowy, stabilny wzrost Grupy Plast-Box - podkreśla Grzegorz Pawlak.

Wyświetlono: 840

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej