Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Plast-Box z Certyfikatem BRC

05.06.2018

Plast-Box, producent opakowań z tworzyw sztucznych, otrzymał Certyfikat BRC, jedno z najbardziej prestiżowych świadectw w zakresie jakości i bezpieczeństwa żywności. Certyfikat przyznawany jest przez organizację British Retail Consortium.

- Inwestujemy w jakość. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam stworzyć system kontroli jakości, który jest niezbędny do produkcji wysokiej klasy opakowań dla branży spożywczej. Usprawniliśmy systemy produkcyjne poprzez wprowadzenie odpowiedniego nowego porządku w zarządzaniu. Zdefiniowaliśmy szereg wymagań, które powinna spełnić nasza organizacja, aby zapewnić najwyższą jakość i bezpieczeństwo oferowanych produktów. Otrzymaliśmy BRC najwyższej kategorii „A”, przyznawanej firmom spełniającym najsurowsze normy bezpieczeństwa, Chcemy zagwarantować klientom wysoki poziom bezpieczeństwa na wszystkich szczeblach procesu produkcyjnego - mówi Grzegorz Pawlak, prezes zarządu Plast-Box.

BRC to międzynarodowy standard bezpieczeństwa żywności, który zawiera wymagania dotyczące higieny zakładu i produkcji oraz systemu zarządzania jakością, mające prowadzić do powstania wyrobu bezpiecznego i zgodnego z wymaganiami jakościowymi.

Plast-Box sprzedaje opakowania w formule B2B do międzynarodowych koncernów i mniejszych spółek. Jest producentem zaopatrującym przede wszystkim branżę spożywczą. Główną pozycję asortymentową stanowią zaawansowane technologicznie, zamykane wiadra, które nadają się do przetrzymywania mniejszych, detalicznych produktów spożywczych (np. lodów, słodyczy, cukierków, sałatek), jak i gotowej żywności i półproduktów na skalę hurtową dostarczanych do restauracji, piekarni, zakładów przetwórstwa. Spółka posiada fabryki w Polsce i na Ukrainie.

Wyświetlono: 697

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej