Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Plast Box i BOPS: kontrakt o wartości 10 mln zł

06.05.2014

Jeden z największych w Polsce producentów wyrobów z tworzyw sztucznych rozwija współpracę handlową z największym w naszym kraju producentem tworzyw sztucznych.

Zarząd spółki Plast – Box poinformował o podpisaniu nowej umowy z Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż. Przedmiotem kontraktu, który będzie obowiązywał do końca tego roku, jest dostarczanie przez BOPS polipropylenu i polietylenu. Plast – Box wykorzystywał będzie granulat na potrzeby realizowanej przez siebie produkcji wiader i skrzynek. Wartość umowy szacowana jest na ok. 10 mln zł.

Podstawowy asortyment Plast-Boxu stanowią opakowania z tworzyw w postaci wiaderek z pokrywką. Ich sprzedaż w 2013 r. warta była 106,71 mln zł, co oznacza wzrost o 11,54 mln zł w stosunku do roku poprzedniego. W tym samym okresie Plast-Box zwiększył również sprzedaż produktów użytkowych o 3,71 mln zł r/r do poziomu 13,81 mln zł, zaś sprzedaż wykonanych z tworzyw skrzynek utrzymała się na zbliżonym poziomie do roku wcześniejszego i wyniosła 12,4 mln zł.

Spółka z siedzibą w Słupsku sprzedaje swoje produkty w większości na rynkach zagranicznych (67%). Trafiają one do 30 krajów, m.in. do Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, a także na Wschód (Ukraina i Rosja). 

Wyświetlono: 960

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej