Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Plast-Box finalizuje przejęcie spółki Stark Partner

21.12.2018

Plast-Box, producent opakowań z tworzyw sztucznych, zakończył proces przejęcia spółki Stark Partner, polskiego dostawcy opakowań spożywczych. Zgodnie z umową nabył 100% udziałów w tej firmie.

- Bardzo się cieszę z przejęcia Starka i witam pracowników firmy w Grupie Plast-Box. Przed nami dużo możliwości rynkowych. Jestem pewien, że włączenie zapewni obu spółkom wiele synergii i przełoży się ostatecznie na solidną wartość dla całej Grupy. Dzięki przejęciu Grupa Plast-Box zyskuje nowy zakres kompetencji z sektora opakowaniowego i  wzmacnia tym samym swoją obecność w branży. Stark ma ugruntowaną pozycję, która pozwoli Plast-Box-owi na rozbudowę oferty opakowań. Akwizycja rozszerza asortyment grupy o innowacyjne produkty i rozwiązania dla przemysłu opakowaniowego. Wspólnie ze Starkiem, Plast-Box może zaproponować szersze portfolio dla klientów i zyskać nowe rynki zbytu. Obecnie wyroby przejętej spółki trafiają do dużych polskich producentów sektora spożywczego. Jest to korzystna transakcja podyktowana zarówno perspektywami rozwoju jak i możliwościami związanymi z wykorzystaniem potencjału Grupy. Zakup ten doskonale wpisuje się w naszą strategię różnicowania biznesu i zapewnienia wzrostu sprzedaży w kolejnych latach. Jest to dla nas naturalny kierunek ekspansji, który przyniesie wymierne efekty wspólnych działań  i zapewni dodatkową wartość dla akcjonariuszy – powiedział Grzegorz Pawlak, prezes zarządu Plast-Box.

Grupa kapitałowa Plast-Box z siedzibą główną w Słupsku, jest jedną z najnowocześniejszych firm w Polsce i Europie produkującą twarde opakowania z tworzyw sztucznych. Specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technologicznie wiader i pojemników. Produkuje również transportery dla branży spożywczej i  inne produkty użytkowe, sprzedawane w sieciach handlowych. Jej odbiorcami są zarówno duże międzynarodowe koncerny, jak i mniejsze podmioty. Po akwizycji w skład Grupy wchodzi pięć spółek zlokalizowanych w Polsce, jedna na Ukrainie i jedna na Białorusi. Do Grupy należą trzy zakłady produkcyjne (Słupsk, Urszulin, Czernihów – Ukraina).

Wyświetlono: 1264

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej