Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Plast-Box chce działać zgodnie z zasadami circular economy

22.10.2019

Plast-Box poszerza ofertę opakowań przyjaznych środowisku, wprowadzając na rynek opakowania z materiałów pozyskiwanych ze źródeł odnawialnych, a także zwiększając skalę produkcji z recyklatów. 

Spółka w ramach prowadzonych działań w zakresie zrównoważonego rozwoju, a także działań  proekologicznych, proponuje branży spożywczej opakowania wytworzone z dodatkiem nowej generacji tworzyw LyB z linii Circulen PP, produkowanych z monomerów z odnawialnych źródeł surowcowych pochodzenia roślinnego. Dla przemysłu chemicznego Plast-Box deklaruje zwiększanie w produkcji udziału opakowań wytwarzanych z regranulatów polipropylenowych pozyskiwanych od światowych dostawców kwalifikowanych odpadów pokonsumenckich, a także wykorzystując wyselekcjonowane odpady poprodukcyjne.     

- Jako producent opakowań z tworzyw sztucznych wspieramy ideę obiegu zamkniętego. Systematyczne zwiększamy udział przetworzonego tworzywa w naszych opakowaniach, podejmujemy również działania ukierunkowane na edukację konsumentów w zakresie segregacji oraz recyklingu. Aby spełnić wymagania zasad odpowiedzialnego biznesu, myślimy także o działaniach, które będą alternatywą dla opakowania wykonanego z pierwotnych surowców - mówi Grzegorz Pawlak, prezes zarządu Plast-Box.

Przejście na recyklingowane, przyjazne środowisku opakowania to ważny element strategii marketingowej Plast-Box. Spółka wprowadza szereg działań, mających na celu zastąpienie materiałów podstawowych „materiałami alternatywami”, pochodzącymi z recyklingu lub odnawialnych zasobów. W myśl nowych przepisów UE, wiele koncernów, sieci handlowych, do których Plast-Box dostarcza swoje produkty, podejmuje zobowiązania redukcji masy opakowań oraz wprowadza opakowania nadające się do recyklingu.

Między innymi w tym celu Plast-Box zwiększa produkcję opakowań pochodzących z recyklingu oraz ulepsza swoje opakowania z tworzyw sztucznych poprzez zmniejszenie wagi zużywanego plastiku i stosowanie zawracania w procesie produkcyjnym materiału (obieg zamknięty). Ponadto wszystkie materiały przetwarzane w spółce są w 100% recyklingowe i nadające się do recyklingu.

Wyświetlono: 1423

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej