Wiadomości - Przemysł detergentowy z kraju

PKN Orlen: Gazeta Wyborcza kłamie, a płyn do dezynfekcji jest produkowany

26.03.2020

PKN Orlen prostuje kłamstwa Gazety Wyborczej, która na swoim portalu internetowym sugerowała, iż koncern wstrzymuje produkcję płynu do dezynfekcji rąk.

- Stanowczo podkreślamy, że nie jest prawdą informacja o wstrzymaniu produkcji płynu do dezynfekcji rąk w Zakładzie Orlen Oil w Jedliczu opublikowana 25.03.2020 r. na portalu wyborcza.pl w artykule pt. „Orlen ma problemy z produkcją płynu dezynfekcyjnego? Spółka zaprzecza”. Linie produkcyjne Orlen Oil w Jedliczu pracują na pełnych mocach wytwórczych. Produkcja płynu do dezynfekcji rąk trwa bez jakikolwiek zakłóceń, a instalacja jest na bieżąco monitorowana przez wewnętrzne służby techniczne Orlen Oil. Sugerowanie, że PKN Orlen ma jakiekolwiek problemy techniczne z linią produkującą płyn do dezynfekcji jest nieuzasadnione i wprowadza czytelników w błąd. Kwestia produkcji środków do dezynfekcji jest obecnie szczególnie wrażliwą społecznie kwestią. Przytoczony w publikacji cytat anonimowego informatora, dotyczący rzekomego rozszczelnienia uszczelek na liniach produkcyjnych w związku z użyciem alkoholu w produkcji, stanowi nadużycie i nie ma nic wspólnego ze stanem faktycznym. Pragniemy z całą mocą podkreślić, że linie produkcyjne są w pełni dostosowane do rozlewu produktów zawierających alkohol etylowy i jakiekolwiek spekulacje na ten temat są nieuzasadnione – poinformował płocki koncern w specjalnym komunikacie. 

Jednocześnie w odniesieniu do spekulacji zawartych w artykule na portalu wyborcza.pl, dotyczących potencjalnej współpracy PKN Orlen ze spółką Boryszew przy produkcji płynu do dezynfekcji rąk, PKN Orlen stwierdził, że taka współpraca nie ma miejsca.  

- W odniesieniu do wskazanych w publikacji wolumenów produkcji płynu do dezynfekcji rąk przez PKN Orlen zapewniamy, że poziom produkcji w marcu (2,5 mln litrów) zostanie zrealizowany. PKN Orlen ma świadomość, jak ogromne jest zapotrzebowanie na płyn. Przestawienie linii produkujących płyn do spryskiwaczy na produkcję płynu i uruchomienie dystrybucji trwało zaledwie 10 dni. Uruchomiona została druga linia produkcyjna, co oznacza, że płynu będzie więcej. W kwietniu Zakład w Jedliczu wyprodukuje ok. 4,5 mln litrów – podkresliłpłocki koncern.

Ze względu na wysoką wrażliwość społeczną tematu i próbę podważenia stanu faktycznego, mimo natychmiastowego zdementowania doniesień Gazety Wyborczej przez spółkę, PKN Orlen rozważa podjęcie kroków prawnych w celu ochrony swego dobrego imienia.

Wyświetlono: 359

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej