Wiadomości - Przemysł opakowaniowy ze świata

PET podstawowym materiałem w produkcji sztywnych opakowań z tworzyw

28.01.2020
Autor: Anna Jarosik

Według Allied Market Research, wartość globalnego rynku sztywnych opakowań z tworzyw sztucznych wynosi 216,8 mld dolarów i rośnie w tempie 5,6% rocznie.

Biorąc pod uwagę materiał, z którego są wykonywane sztywne opakowania, to tym dominującym jest PET. Jednocześnie to polipropylen wykazuje największą dynamikę wzrostu (7,4% rocznie).

Oczekuje się, że globalny rynek sztywnych opakowań z tworzyw sztucznych będzie napędzany przez popyt na nie generowany w branży spożywczej oraz przy produkcji napojów. Innym czynnikiem jest wzrost zapotrzebowania ze strony branży medycznej.

To Azja, pod względem geograficznym, wiedzie prym w użyciu tego typu opakowań. Jej udział w globalnym rynku to 36,1%. Europa zajmuje drugie miejsce.

Branża cały czas zaskakuje nowościami produktowymi. Przykładowo w październiku 2019 r. DS Smith wprowadził nowe zamknięcie butelki UpTap. Zamknięcie można stosować do soków, olejów i wody. Zdaniem producenta, rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić nawet 48% tworzywa w procesie wytwórczym.

Wśród najważniejszych graczy na globalnym rynku sztywnych opakowań z tworzyw sztucznych wymienia się firmy ALPLA; Amcor; DS Smith; Berry Global; Klöckner Pentaplast; Plastipak Holdings; Reynolds Group Holdings; RPC Group; Silgan Holdings oraz Sonoco Products Company.

Wyświetlono: 1073

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej