Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Perstorp: pierwsze na świecie częściowo odnawialne produkty oxo

12.10.2020
Perstorp: pierwsze na świecie częściowo odnawialne produkty oxo

Koncern Perstorp ze Szwecji opracował i wprowadził na rynek jako pierwsza firma na świecie w części odnawialne produkty oxo

Perstorp jest pionierem na rynku alkoholi oxo i ten fakt zasygnalizował wprowadzeniem na rynek pierwszych częściowo odnawialnych kwasów karboksylowych o nazwach handlowych 2-Ethylhexanoic Acid Pro i Valeric Acid Pro. Kwas 2-etyloheksanowy opiera się w 25% na surowcach odnawialnych, a kwas walerianowy zawiera 20% zawartości odnawialnej. Odnawialny materiał składa się z biogazu i zastępuje gaz ziemny, wykorzystując koncepcję bilansu masy. Użytkownicy mogą oczekiwać tej samej jakości, co dotychczasowe 2-EHA i kwas walerianowy, z dodatkową korzyścią w postaci niższego śladu węglowego. Portfel odnawialnych oxo obejmie również aldehydy i alkohole oxo.

- Ponieważ klienci chcą zmniejszyć swój wpływ na środowisko i opracowywać bardziej zrównoważone produkty, to rośnie zainteresowanie produktami chemicznymi z odnawialnymi surowcami. Jesteśmy dumni, że jako pierwsi oferujemy dwa nowe, częściowo odnawialne kwasy oxo, które pomogą klientom zmniejszyć ślad węglowy i wspierać zrównoważone pozyskiwanie surowców odnawialnych. Naszą ambicją jest również oferowanie w niedalekiej przyszłości gatunków w 100% odnawialnych - mówi Sam Chia, menedżer produktu w Perstorp.

W ciągu ostatnich kilku lat Perstorp rozszerzył swoje portfolio produktów prośrodowiskowych, wytwarzanych z surowców odnawialnych i/lub pochodzących z recyklingu, obejmujących zarówno podstawowe poliole, jak też produkty specjalistyczne, plastyfikatory, kwasy, aldehydy i alkohole. Wszystkie produkty tego typu posiadają certyfikat ISCC PLUS, co oznacza, że wykorzystywane zrównoważone surowce są certyfikowane na wszystkich etapach łańcucha wartości, aż do punktu ich pochodzenia. Wszyscy klienci otrzymują również informacje o wartości gazów cieplarnianych produktu i ich wkładzie w redukcję emisji CO2.

- Ciągłe wprowadzanie innowacji w celu znajdowania nowych, zrównoważonych rozwiązań w celu zmniejszenia wpływu na środowisko i zaspokojenia popytu rynkowego na produkty bardziej przyjazne dla środowiska jest częścią naszego DNA. Możliwość zaoferowania pierwszego odnawialnego 2-EHA i kwasu walerianowego jest krokiem w kierunku osiągnięcia celu, jakim jest osiągnięcie neutralności w zakresie gotowych materiałów - komentuje Logan Tseng, menedżer produktu w Perstorp.

Perstorp jest światowym liderem w produkcji kwasu 2-etyloheksanowego i kwasu walerianowego. 2-EHA jest stosowany w plastyfikatorach do folii PVB, syntetycznych smarach, jako inhibitor korozji w płynach chłodniczych, sykatywach i suszarkach do farb oraz żywicach. Kwas walerianowy jest stosowany w smarach lotniczych, smarach chłodniczych i innych estrach do smarów syntetycznych.

Tagi


Perstorp oxo
Wyświetlono: 363

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej